Do następnego meczu pozostało

Historia meczów ze Zniczem Pruszków

Środowy mecz ze Zniczem będzie piątym pojedynkiem Chojniczanki w historii z zespołem z Pruszkowa.

Po raz pierwsze oba zespoły spotkały się w sezonie 1971/72 w rozgrywkach Pucharu Polski podczas pierwszej historycznej przygody żółto-biało-czerwonych w tych rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim. Chojniczanka po wygranej w regionalnym Pucharze awansowała do 1/32 finału i trafiła właśnie na Znicza Pruszków. Zespół z Pruszkowa był wyżej notowanym rywalem, bo występował w rozgrywkach III Ligi grupy warszawskiej, a Chojniczanka grała w Klasie Okręgowej. Chluba Grodu Tura przegrywała do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie zdołała odwrócić losy meczu. Pierwszą bramkę zdobył Tadeusz Urbański, a decydujące o zwycięstwie trafienie należało do Adama Damskiego.

Na kolejne spotkanie trzeba było czekać aż do sezonu 2016/17. Znicz Pruszków był wtedy beniaminkiem I Ligi. W Chojnicach padł remis 1:1. Już w szóstej minucie wynik otworzył Marcin Biernat, ale kilka minut później wyrównał Aleksander Jagiełło.

Bramki z meczu Chojniczanka Chojnice – Znicz Pruszków 1:1 (19.08.2016)

Rewanż w Pruszkowie był bardzo szalony. Znicz objął prowadzenie po bramce Jagiełły, który swoją drogą trzy lata później został zawodnikiem Chojniczanki i reprezentował jej barwy w rundzie wiosennej 2020. Nasz zespól wyrównał jeszcze przed przerwą za sprawą Tomasza Mikołajczaka. W drugiej połowie Chojniczanka rozpędzała się z minuty na minutę i prowadziła już 3:1 po dwóch szybkich bramkach Jacka Podgórskiego. Znicz odgryzł się niecała minutę po drugiej bramce Podgórskiego i złapał ponowny kontakt. W samej końcówce bramkę na 3:3 zdobył bramkarz Znicza – Piotr Misztal.

Skrót meczu ZNICZ Pruszków – CHOJNICZANKA Chojnice (10.03.2017)

Ostatnie spotkanie rozegrane zostało w rundzie jesiennej bieżącego sezonu. Chojniczanka miała spotkanie pod kontrolą i wygrała 2:0. Pięknym trafieniem popisał się wtedy Krystian Wachowiak, a autorem drugiego trafienia był Sergiy Napolov.

Chojniczanka – Znicz Pruszków 2:0 (skrót | 12.09.2020)

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by