Do następnego meczu pozostało

Hit kolejki w Rzeszowie – zapowiedź meczu ze Stalą

Już w trzeciej kolejce spotkają się ze sobą drużyny, które znajdują się w gronie faworytów rozgrywek i do tego w dwóch pierwszych kolejkach zdobyły komplet punktów. Tak można w skrócie opisać nadchodzący pojedynek Chojniczanki ze Stalą Rzeszów zaplanowany na sobotę 14 sierpnia o godzinie 19:00.

 

Co czeka Chojniczankę w najbliższej kolejce? Stal Rzeszów to bardzo wymagający przeciwnik nie bez przyczyny znajdujący się w gronie głównych pretendentów do awansu do 1 Ligi. Co prawda już w zeszłym sezonie mówiło się o tym, że Stal powinna walczyć o awans i praktycznie do samego końca zespół z Rzeszowa walczył o miejsce uprawniające do gry w barażu. Ostatecznie sezon zakończyli na dziesiątej pozycji w tabeli.

Przerwa w rozgrywkach siłą rzeczy nie była taka spokojna. Dyrektorem sportowym klubu został reprezentujący jeszcze barwy Stali w ubiegłym sezonie Jarosław Fojut. Zarząd klubu jasno zadeklarował, że trener Daniel Myśliwiec cieszy się pełnym zaufaniem i w nowym sezonie ma poprowadzić odpowiednio już wzmocniony zespół. I rzeczywiście latem zabrano się także za zmiany kadrowe. Stal zakontraktowała latem m.in. Patryka Małeckiego, Andreję Prokicia, Bartłomieja Poczobuta, Pawła Oleksego czy dobrze znanego chojnickim kibicom Krzysztofa Danielewicza. Nowi zawodnicy szybko wkomponowali się w zespól, gdyż Małecki i Danielewicz zdobyli już po dwie bramki, a Prokić, Poczobut czy Snopczyński również wpisali się już na listę strzelców.

Stal – podobnie jak Chojniczanka – zdobyła komplet punktów wygrywając z Garbarnią Kraków 5:1 i z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:1. Chluba Grodu Tura dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedza w tabeli zespół z Rzeszowa. Czyjaś seria się jednak w sobotę zakończy. I choć to dopiero trzecia kolejka i jeszcze mnóstwo meczów, które będą weryfikowały formę obu ekip, to sobotnie starcie jest bardzo ciekawym sprawdzianem i taką próbą sił tych zespołów.

Historia bezpośrednich meczów jest bardzo krótka i sięga wyłącznie ubiegłego sezonu. W Chojnicach żółto-biało-czerwoni wygrali 2:1 po golach Szymona Skrzypczaka i Mateusza Klichowicza. W rewanżu padł remis 1:1, a jedyną bramkę zdobył Artur Golański.

Biuro Prasowe MKS "Chojniczanka 1930" SA

Proudly made by