Do następnego meczu pozostało

Hutnik Kraków – Chojniczanka 1:0 (0:0)

Chojniczanka przegrała z Hutnikiem Kraków 1:0 po bramce Jakuba Wilczyńskiego w 57 minucie meczu.

 

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Biorąc pod uwagę sytuacje bramkowe, to ta statystyka byłaby na korzyść naszego zespołu. Najbliżej zdobycia gola w tej części meczu był Tomasz Mikołajczak. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka. W samej końcówce sporo miejsca miał Mateusz Klichowicz, który zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzenie napastnika Chojniczanki wybronił jednak golkiper Hutnika. Po stronie gospodarzy warto było zanotować jedną groźną sytuację, wypracowaną przez Abdallaha Hafeza, po której świetnie interweniował Kamil Broda.
 
W drugiej połowie bardzo wysoko grę rozpoczął Hutnik, który próbował postraszyć naszą defensywę. Z czasem coraz większą inicjatywę na połowie rywala miała Chojniczanka. Jednak to po jednej z naszych akcji, bramkową kontrę przeprowadzili gospodarze. Jakub Wilczyński znalazł się sam na sam z Kamilem Brodą, minął naszego golkipera i pewnym strzałem zmieścił piłkę w siatce. Chojniczanie szukali sposobu na złamanie defensywę rywali, ale to Hutnik wypracowywał groźniejsze okazje. Dwie dobre sytuacje miał jeszcze Michał Kitliński. Końcówka meczu to świetna sytuacja Adriana Rakowskiego. Nasz zawodnik odnalazł się w polu karnym, minął zwodem bramkarza gospodarzy i oddał strzał na bramkę, ale piłkę z linii wybił defensor Hutnika. Chwilę później Rakowski przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dobrą okazję miał także Artur Pląskowski, ale strzał zawodnika Chojniczanki okazał się i zbyt lekki i jeszcze delikatnie zablokowany przez zawodnika rywali.
 
9. KOLEJKA EWINNER 2 LIGA: HUTNIK KRAKÓW – CHOJNICZANKA 1:0 (0:0)
1:0 – Jakub Wilczyński (57')

HUTNIK: 33. Arkadiusz Leszczyński – 17. Michał Stasz (78, 15. Bartosz Tetych), 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 23. Piotr Stawarczyk, 13. Piotr Zmorzyński – 28. Michał Kitliński (87, 8. Kamil Sobala), 2. Tomasz Jaklik (74, 5. Miłosz Drąg), 21. Javier Bernal, 25. Patryk Kieliś (74, 7. Krzysztof Świątek), 10. Abdallah Hafez – 38. Jakub Wilczyński.

CHOJNICZANKA: 1. Kamil Broda – 3. Marcin Grolik, 5. Mateusz Bartosiak, 28. Michał Mikołajczyk – 31. Sebastian Olszewski (79, 9. Szymon Emche), 77. Łukasz Wolsztyński (67, 8. Sam van Huffel), 10. Maciej Kona, 17. Tomasz Mikołajczak (66, 30. Szymon Skrzypczak), 11. Kamil Mazek (79, 20. Michał Grobelny) – 7. Artur Pląskowski, 91. Mateusz Klichowicz (79, 14. Adrian Rakowski).

żółte kartki: Hoyo-Kowalski, Zmorzyński – Olszewski, Mikołajczak, Bartosiak, Rakowski.

Proudly made by