Hutnik Kraków rywalem Chojniczanki w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził regulamin i terminarz rozgrywek o Fortuna Puchar Polski w sezonie 2022/2023.

W związku z wyłączeniem klubów – uczestników rozgrywek UEFA (Lech Poznań, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk) – z obowiązku udziału w meczach I rundy Fortuna Pucharu Polski, zmianie uległa formuła rozegrania spotkań Rundy Wstępnej, w której w przyszłym sezonie będzie uczestniczyć 20 drużyn:

a) 18 drużyn, które w sezonie 2021/2022 uczestniczyły w rozgrywkach eWinner 2. Ligi;

b) 2 drużyny, które w sezonie 2021/2022 zajęły miejsca 17-18 w tabeli rozgrywek Fortuna 1. Ligi.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, pary zostały ustalone według kolejności drużyn w tabeli. Według tego schematu, rywalem Chojniczanki będzie Hutnik Kraków.
Spotkania rundy wstępnej mają zostąć rozegrane w terminie 26/27 lipca.

PARY RUNDY WSTĘPNEJ
Górnik Polkowice – GKS Bełchatów