Do następnego meczu pozostało

Inauguracja sezonu w Suwałkach – zapowiedź meczu

Niecałe siedem tygodni od ostatniego meczu Chojniczanki w sezonie 2020/21 nadszedł czas na rozpoczęcie nowych rozgrywek. W poniedziałek 2 sierpnia o godzinie 18:00 Chluba Grodu Tura zagra z Wigrami Suwałki na zakończenie 1. kolejki eWinner 2 Ligi.

Trener Tomasz Kafarski na przedmeczowej konferencji mówił otwarcie, że Chojniczanka jest gotowa na pierwszy mecz. Dużym komfortem dla trenera była z pewnością szybko skompletowana kadra. Chojniczanka jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań zakontraktowała większość zawodników na potrzebujące wzmocnień pozycje. Ważną informacją jest również, że wszyscy gracze – oprócz kontuzjowanego od kilku miesięcy Kamila Orlika – są do dyspozycji szkoleniowca żółto-biało-czerwonych.

Bardzo dużo zmian w porównaniu do poprzedniego sezonu zaszło za to w szeregach poniedziałkowego rywala. Z Wigier odeszło dwunastu zawodników w tym m.in. ważne postacie z minionych rozgrywek jak Kacper Wełniak czy Cezary Sauczek. Do zespołu dołączyło dziewięć nowych twarzy. Najważniejszą informacją wydaje się jednak przedłużenie umowy z Kamilem Adamkiem, który w ubiegłym sezonie zdobył 13 bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie prowadzonej przez Dawida Szulczka.

Wigry Suwałki latem rozegrały pięć spotkań sparingowych. Bilans to dwa zwycięstwa (2:0 z Mamrami Giżycko i 2:1 z Pogonią Siedlce), dwa remisy (1:1 z Jagiellonią Białystok i 2:2 z Jagiellonią II Białystok) i jedna porażka (1:3 ze Zniczem Biała Piska).

Zajrzyjmy jeszcze w historię spotkań z Wigrami z którymi spotykamy się regularnie od sezonu 2014/2015. Chojniczanka wygrała siedem spotkań, Wigry pięć. Nasza drużyna na zwycięstwo z Wigrami czeka już jednak prawie trzy lata. Ostatnie zwycięstwo chojniczan miało miejsce 28 listopada 2018 roku. Przy Mickiewicza 12 nasz zespół rozprawił się wtedy z rywalem 3:1. Natomiast ostatnie zwycięstwo Chojniczanki w Suwałkach to sezon 2017/18, gdy wygraliśmy na terenie popularnych „Wigierek” 2:0.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by