Do następnego meczu pozostało

Jakub Kupczyk nowym trenerem Akademii Chojniczanki

Wychowanek Chluby Grodu Tura w nowym sezonie poprowadzi drużynę żółtą rocznika 2012.

Kuba urodził się w 2000 roku w Chojnicach. Od najmłodszych lat był związany z Naszym Klubem. Nowy członek sztabu od 2007 roku jako podopieczny przechodził przez wszystkie szczeble naszej Akademii aż do 2019 roku. Po przeprowadzce i zdobyciu uprawnień trenerskich pracował w poznańskiej centrali Akademii Piłkarskiej Piotra Reissa jako trener oraz specjalista w dziale sportu.

Cieszę się z powrotu do Chojniczanki, klubu w którym sam miałem przyjemność trenować przez 12 lat. Powrót ten cieszy mnie jeszcze bardziej z racji, że widzę progres klubu odnośnie funkcjonowania i szkolenia młodzieży, niż kiedy ja ten klub opuszczałem. W Poznaniu pracowałem ze skrzatami i żakami, ale lepiej natomiast czuje się w pracy ze starszymi zawodnikami, dlatego też cieszę się z szansy i możliwości trenowania młodzików. – mówi Jakub Kupczyk, nowy trener Akademii Chojniczanki.

To kolejna sytuacja kiedy osoba mocno związana z „Żółto-biało-czerwonymi” barwami powraca do Klubu w zmienionej roli. Wydaje mi się, że to dobry przejaw, który świadczy o tym, że nasza społeczność jest mocno zaangażowana, chętnie się rozwija i ten rozwój przekłada na naszą wspólną sprawę – Chojniczankę. Kuba będąc przez 12 lat zawodnikiem Chluby Grodu Tura poznał w pewien sposób to, jak chcemy w Naszym Klubie patrzeć na piłkę nożną, na rozwój indywidualny zawodników i na wartości które chcemy przenosić na dzieci i młodzież. Jestem przekonany, że jest ambitny i będzie chciał udowodnić, że mimo młodego wieku i stosunkowo niewielkiego doświadczenia stanowić może solidny element naszej Akademii. – mówi koordynator ds. szkolenia Adam Błaszczak

Proudly made by