Do następnego meczu pozostało

Jakub Mrozik: W pucharze wszystko jest możliwe

Przed meczem 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski porozmawialiśmy z Jakubem Mrozikiem, który był zawodnikiem zarówno Chojniczanki jak i Cracovii.

Co aktualnie słychać u naszego byłego zawodnika? –
Gram w trzecioligowym KP Starogard Gdański. Ostatnio zmagałem się z kontuzja kolana, ale od stycznia trenuje i jestem zdrowy. Jak na razie jestem skupiony tylko na piłce. Poza graniem w piłkę nie mam innych obowiązków. Wiadomo, że trzeba teraz kombinować, żeby w tych czasach się utrzymać, ale piłka jest na pierwszym planie – mówi Jakub Mrozik

Mrozik był zawodnikiem Chojniczanki w sezonie 2013/14. Później wrócił do Chojnic w 2015 roku i reprezentował barwy naszego klubu jeszcze przez dwa lata. Łącznie w koszulce „Chluby Grodu Tura” rozegrał 68 spotkań w których zdobył 3 bramki. – Czas spędzony w Chojnicach wspominam bardzo dobrze. Chojniczanka to idealny klub do rozwoju, a Chojnice są świetnym miejscem do życia –  uważa zawodnik. – Oglądałem ostatni mecz Chojniczanki w Pucharze i w lidze w meczu z Polkowicami wiec jestem na bieżąco z tym co dzieje się w Chojniczance – dodaje.

Natomiast dla „Pasów” zagrał w 2 meczach Ekstraklasy. Barwy Cracovii reprezentował przez pół roku. – Po pierwszym sezonie w Chojnicach trafiłem do Cracovii. Pobyt w Cracovii był dla mnie dużą nauką pomimo tego, że mało tam grałem. To był świetny czas – twierdzi Mrozik.

Jaki rezultat przewiduje w środowym starciu swoich byłych drużyn? –W ostatnim meczu to Zagłębie Lubin było faworytem, a jednak Chojniczanka wygrała. To jest Puchar Polski, tu wszystko jest możliwe. Chojnice są mi bliższe, więc w tym meczu stawiam na Chojniczankę – typuje Jakub Mrozik.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by