Do następnego meczu pozostało

João Guilherme zawodnikiem Chojniczanki

Portugalski pomocnik João Guilherme podpisał dwuletni kontrakt z Chojniczanką i w nadchodzącym sezonie 2024/2025 Betclic 2 Ligi będzie bronić Żółto-Biało-czerwonych barw.

29-latek od stycznia 2023 roku był zawodnikiem drugoligowego GKS-u Jastrzębie, gdzie rozegrał 44 spotkania, w których strzelił dziewięć bramek i zaliczył dwie asysty. Zanim Portugalczyk trafił na Śląsk, grał w Olimpii Elbląg, występując w 33 meczach, w których zanotował jednego gola i trzy asysty.

Jestem szczęśliwy, że mogę dołączyć do Chojniczanki. Sporo słyszałem o tym Klubie i nie mogę się doczekać pierwszego meczu w barwach nowej ekipy. Moje cele są zbieżne z celami zespołu i jestem przekonany, że razem osiągniemy jak najlepsze rezultaty” – João Guilherme.

Występujący na pozycji pomocnika zawodnik, przed przeprowadzką do Polski, grał w takich portugalskich klubach, jak Real SC czy Oriental Dragon.

Pozyskaliśmy zawodnika, o którego staraliśmy się od pierwszego dnia po zakończeniu sezonu.  Pomocnik miał kilka propozycji z klubów pierwszej ligi, ale cały czas pracowaliśmy nad tym, aby trafił właśnie do nas. Znam tego zawodnika bardzo dobrze, ponieważ mieliśmy okazję współpracować wcześniej w Jastrzębiu i nie ma co ukrywać, że to miało duże znaczenie przy wyborze naszej propozycji. Transfer João powinien mocno podnieść jakość i rywalizację w środku pola” – Damian Wróbel, Dyrektor Sportowy MKS Chojniczanka 1930 S.A.

João, bom dia/witamy w Chojniczance!

Nowa TURa 2.0  

Proudly made by