Do następnego meczu pozostało

Junior A1 po raz kolejny zagra w Lidze Makroregionalnej U-19

Drużyna Juniora A1 Chojniczanki po raz drugi z rzędu wywalczyła awans do Ligi Makroregionalnej U-19. Nasz zespół wygrał rozgrywki na szczeblu województwa pomorskiego. Chojniczanka wygrała dziewięć spotkań, jeden zremisowała i jeden przegrała.

Drugi awans z rzędu do Ligi Makroregionalnej bardzo cieszy. To znaczy, że nasza praca drugi rok przynosi wymierne efekty. Gratulacje dla chłopków. W trakcie sezonu musieliśmy mierzyć się z problemem jakim było wycofywanie się drużyn z ligi przed rozgrywkami, a nawet w trakcie, przez co mieliśmy kilka pauz w rundzie i brak rytmu meczowego. Ratowaliśmy się grami kontrolnymi w środku tygodnia, żeby zapewnić chłopcom odpowiednią liczbę minut na boisku. Bardzo ważne, że w nowej lidze mamy zapewnione 14 meczów na bardzo wysokim poziomie, co jest niezbędne do rozwoju naszych zawodników – mówi trener Maciej Kuczkowski.

Prawdopodobnie będziemy mieli najmłodszą kadrę w lidze, tak jak miało to miejsce do tej pory, dlatego mamy świadomość jak ciężkie mecze nas czekają. Wyciągając wnioski z poprzedniego sezonu, to na pewno będziemy chcieli grać dużo odważniej i mam nadzieję, że będziemy strzelać więcej goli. W poprzednich rozgrywkach Ligi Makroregionalnej, nasz zespół tracił mało goli, ale też nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. To na pewno będziemy chcieli zmienić. Czas pokaże, co się wydarzy. Chciałbym również podziękować moim kolegom trenerom z zespołu rezerw Piotrkowi i Tomkowi, za wzorową współpracę. Myślę, że stworzyliśmy wspólnie fajny kolektyw, co miało przełożenie na funkcjonowanie naszych zespołów. Oczywiście słowa podziękowania także dla naszego kierownika Macieja Belinga, na którego pomoc zawsze możemy liczyć – dodaje szkoleniowiec Juniora A1.

Rywalami Chojniczanki w Lidze Makroregionalnej będą:
Bałtyk Koszalin, Żaki Szczecin, Elana Toruń, Chemik Bydgoszcz, Warta Poznań, KKS Kalisz i Gedania Gdańsk lub Bałtyk Gdynia.

Zawodnicy, którzy wywalczyli awans:
Sebastian Skiba, Hubert Borowa, Wiktor Kowalski, Kamil Janke, Adam Wróblewski, Adrian Remus, Samueal Pietraszak, Nikodem Sikora, Jakub Żywicki, Hubert Beling, Filip Lemańczyk, Mateusz Radtke, Miłosz Wojciechowski, Mikołaj Rzepiński, Igor Galiński, Franciszek Pokrzywka, Radek Dawid, Jan Zabrocki, Hubert Pawłowski, Szymon Kornatowski, Maksymilian Nita, Fabian Gawroński, Filip Pawlak, Kacper Sztuka, Kacper Korczyc, Jędrzej Osowski, Karol Kowalik


Proudly made by