Do następnego meczu pozostało

Kacper Kasperowicz wypożyczony do Vinety Wolin

Kacper Kasperowicz został wypożyczony do trzecioligowej Vinety Wolin. Umowa transferu czasowego 20-letniego obrońcy będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Nasz klub ma również możliwość skrócenia wypożyczenia po rundzie jesiennej.

Decyzja o wypożyczeniu Kacpra jest wynikiem wielu przemyśleń i strategii klubu, która jest realizowana w porozumieniu z Dyrektorem Sportowym i Prezesem. Pozyskując Kubę Golińskiego, chcieliśmy wykorzystać podobny schemat działania, który przechodził Kasperowicz. Kacper jako młodzieżowiec był zawodnikiem z którego korzystano częściej. W strukturze budowy drużyny ujęliśmy trzech seniorów jako środkowych obrońców i jednego młodzieżowca. Kacper to zawodnik, który musi grać regularnie przynajmniej na poziomie 3 Ligi i tak też uczyniliśmy, korzystając z możliwości wypożyczenia do Vinety Wolin. W ostatnim roku Kacper miał mało możliwości do gry w pierwszym zespole i stąd taka decyzja. Patrząc psychologicznie, to wypożyczenie go w inne środowisko może mu tylko pomóc i co za tym idzie, sam spojrzy na wiele spraw w inny sposób. Jest to jego pierwsza zmiana barw klubowych, więc to kolejny etap w jego piłkarskim życiu. Bardzo liczę na to, że będzie regularnie grał i prezentował dobrą formę. Dzięki temu, po okresie wypożyczenia wróci do nas lepszy i bardziej ograny zawodnik, który będzie mógł z powodzeniem rywalizować o miejsce w pierwszym składzie Chojniczanki – komentuje trener Krzysztof Brede.

Nowy zespół Kacpra Kasperowicza rywalizuje w drugiej grupie 3 Ligi. Poprzedni sezon, Vineta zakończyła na 15 pozycji w tabeli. Trenerem Vinety jest były szkoleniowiec Chojniczanki, Przemysław Cecherz.

Kacper Kasperowicz reprezentował Chojniczankę od najmłodszych lat. Przechodził przez kolejne szczeble młodzieżowej drabinki, przez grę w rezerwach Chojniczanki aż do regularnych występów w pierwszym zespole Chluby Grodu Tura. W sezonie 2021/22 dołożył swoją cegiełkę do awansu Chojniczanki do I Ligi. Zapracował również na powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski. W kadrze U-20 zagrał w 2 meczach i strzelił 1 gola. Bilans Kacpra Kasperowicza w pierwszym zespole Chojniczanki to 37 meczów i 1 gol.

Kacper, życzymy powodzenia i czekamy na Twój powrót!

Proudly made by