Do następnego meczu pozostało

Kacper Korczyc z profesjonalnym kontraktem

Wychowanek Chojniczanki, Kacper Korczyc podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. 17-latek związał się z naszym klubem trzyletnią umową. Warto również podkreślić, że od grudnia ubiegłego roku został włączony do pierwszej drużyny Chojniczanki.

Kacper, po dobrej rundzie jesiennej w naszych rezerwach, w grudniu otrzymał szansę pokazania się w zespole Trenera Brede i w pełni ją wykorzystał. Bardzo nas cieszy, że robi stałe i znaczące postępy, a to z kolei zaowocowało propozycją kontraktu. Nadal będziemy szli obraną strategią nagradzania kontraktami wychowanków naszego klubu, którzy rokują na przyszłość i mogą niedługo stanowić o sile Chojniczanki – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Kacper Korczyc (rocznik 2005) to ofensywny środkowy pomocnik. To w naszym klubie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Treningi w Chojniczance rozpoczął w 2012 roku. Jego pierwszym trenerem był Czesław Jarzembiński. Następnie pracował z Tomaszem Fojutem, Tomaszem Orłowskim, Maciejem Kuczkowskim i ostatnio z Piotrem Kieruzelem w drużynie rezerw. Na czwartoligowych boiskach zadebiutował w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. W bieżących rozgrywkach, notował już częstsze występy w drugiej drużynie Chojniczanki. Łącznie jesienią zagrał w 16 meczach pomorskiej IV Ligi i zdobył 2 gole. Od grudnia ubiegłego roku trenuje już z pierwszą drużyną Chluby Grodu Tura.

Kacper, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Proudly made by