Do następnego meczu pozostało

Kamil Mazek w Chojniczance

Piąty letni transfer w naszym klubie stał się faktem. Kontrakt, obowiązujący przez dwa lata z opcją przedłużenia o rok, podpisał z klubem z ulicy Mickiewicza, Kamil Mazek.

Nowy piłkarz Chojniczanki urodził się 22 lipca 1994 roku w Warszawie. Kamil to wychowanek warszawskiej Legii, następnie występował w Dolcanie Ząbki, Ruchu Chorzów, Zagłębiu Lubin, Stomilu Olsztyn i w Arce Gdynia. W minionym sezonie w barwach „arkowców” nowy pomocnik Chluby Tura zaliczył w sumie 19 występów w rozgrywkach Fortuna 1 ligi, w których zdobył dwie bramki.

O Kamilu myśleliśmy już od dłuższego czasu, był nawet w planie na nowy sezon gdybyśmy awansowali do 1 ligi. W ostatnim czasie zintensyfikowaliśmy działania mające na celu finalizację tego transferu, gdyż uznaliśmy, że w tej trudnej walce o cele, które przed sobą stawiamy będzie nam bardzo potrzebny zawodnik o takiej charakterystyce, umiejętnościach i doświadczeniu. – powiedział dyrektor sportowy Chojniczanki Dawid Frąckowiak.

Kamil Mazek to skrzydłowy lub wahadłowy, operujący zarówno na prawej jak i na lewej stronie boiska. W swojej karierze zaliczył 62 występy na poziomie polskiej ekstraklasy, w których zdobył 5 goli. Nowy nabytek Chojniczanki ma na koncie także kilkanaście występów w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Witając Kamila na pokładzie, życzymy mu samych udanych występów w Żółto-biało-czerwonych barwach!

Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Proudly made by