Do następnego meczu pozostało

Kierownik ds. bezpieczeństwa wyróżniony przez PZPN

Przed startem obecnego sezonu Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował „Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN” za sezon 2022/2023. Dokument powstał w oparciu o blisko tysiąc raportów Delegatów Meczowych PZPN, oficjalnych dokumentów meczowych oraz oceny stanu nawierzchni boisk dokonanej przez sędziów. Raport można przeczytać TUTAJ

Chojniczanka na wielu płaszczyznach została sklasyfikowana bardzo wysoko, m.in. jeśli chodzi o przystosowanie obiektu dla kibiców niepełnosprawnych, wyjścia bezpieczeństwa, proaktywność stewardów, obsługę kibiców niepełnosprawnych oraz średni czas wpuszczania autoryzowanej grupy kibiców gości (był on najkrótszy w całej Fortuna I Lidze i wynosił zaledwie 16 minut). Na czwartym miejscu w zestawieniu kierowników ds. bezpieczeństwa znalazł się przedstawiciel Chojniczanki – Szymon Bibik, który pod koniec listopada podczas warsztatów dla kierowników ds. bezpieczeństwa odbywających się w Łodzi otrzymał z rąk Dyrektora Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN – Marka Dolińskiego wyróżnienie w postaci pamiątkowej statuetki.

– To dla mnie duży zaszczyt, że reprezentując klub oceniany z pozycji beniaminka Fortuna I Ligi znalazłem się na czwartym miejscu w klasyfikacji, w której wyżej uplasowali się przedstawiciele zaledwie trzech klubów – Górnika Łęczna, Wisły Kraków i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Myślę, że taka ocena jest dowodem na to, że Chojniczanka ma już ugruntowaną pozycję na szczeblu centralnym jako klub dobrze zorganizowany i starannie dbający o bezpieczeństwo kibiców goszczących na chojnickim stadionie. Nagrodę dedykuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowywanie dnia meczowego, które choć znajdują się na drugim planie, to wspólnie przyczyniają się do tego, że rozwiązania przyjęte na stadionie Chojniczanki coraz częściej pokazywane są przez delegatów PZPN jako wzór do naśladowania – komentuje Szymon Bibik, który w obecnym sezonie po wielu latach przerwy powrócił do roli klubowego spikera.

Proudly made by