Do następnego meczu pozostało

Killian Benvindo dołącza do Chojniczanki

Kolejne wzmocnienie naszego klubu stało się faktem. Francuski ofensywny pomocnik Killian Benvindo, dołącza do Chluby Grodu Tura. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 z opcją przedłużenia o rok. W naszych barwach zagra z numerem 40.

Obserwowaliśmy Killiana w meczach ligowych, widzimy w nim spory potencjał i liczymy, że będzie się systematycznie rozwijał. Jest to kolejny młody zawodnik, który wpisuje się w naszą koncepcje. Teraz wszystko w jego nogach, a przede wszystkim w głowie – komentuje Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki.

Nowy zawodnik Chojniczanki Chojnice miał bardzo ciekawe przetarcie w juniorskiej piłce. Początkowo reprezentował barwy Stade Montois i Mon-de-Marsan, następnie trafił do Akademii klubu Stade Brestois z francuskiej Ligue 1 oraz Angers SCO z Ligue 2. Ostatnim przystankiem – przed dołączeniem do klubu z Chojnic – była trzecioligowa Unia Turza Śląska, do której trafił na początku 2023 roku. Wiosną wywalczył z klubem awans do 3 Ligi, a jesienią zagrał w 12 spotkaniach na tym szczeblu i strzelił cztery bramki.

Francuz uczestniczył w treningach Chojniczanki od samego początku okresu przygotowawczego. Zagrał także we wszystkich tegorocznych sparingach.

Witamy w Chojniczance!

Proudly made by