Do następnego meczu pozostało

Klub aktywuje klauzulę Mateusza Cegiełki. Automatyczne przedłużenie umów czterech zawodników

Środkowy pomocnik Chluby Grodu Tura, Mateusz Cegiełka pozostanie w naszym klubie na dłużej. Chojniczanka skorzystała z możliwości przedłużenia umowy, która będzie teraz obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku.

 

Mateusz Cegiełka został zawodnikiem Chojniczanki w sierpniu 2020 roku. W pierwszej rundzie nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole i został wypożyczony do Sokoła Kleczew. Po powrocie do Chojnic, wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie, gdzie trener Tomasz Kafarski postawił na Mateusza już w inauguracyjnym meczu z Wigrami Suwałki. 20-letni zawodnik zagrał łącznie w 25 ligowych meczach w których zdobył 3 gole.

Mateusz to bardzo pracowity i świadomy człowiek, do tego cały czas rozwija się jako zawodnik. Mimo, że skończył się mu wiek młodzieżowca wierzymy, że będzie w stanie pomóc naszej drużynie w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Wspólnie z Trenerem Kafarskim nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do przedłużenia kontraktu z Mateuszem – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Informujemy również, że po zakończeniu sezonu, automatycznie, o następny rok, przedłużyły się umowy z Mateuszem Bartosiakiem, Pawłem Czajkowskim, Filipem Karbowym i Samem van Huffelem.
22-letni środkowy obrońca Mateusz Bartosiak reprezentuje Chojniczankę od sezonu 2019/20. Przez ten czas zagrał w 44 meczach w których strzelił 3 gole. Paweł Czajkowski spędził w Chojnicach już dwa sezony. Bilans 27-letniego środkowego pomocnika to 59 meczów i 1 gol. Z wymienionej czwórki, najpóźniej do Chojniczanki dołączył Filip Karbowy. 24-latek rozegrał w naszych barwach 16 spotkań i strzelił 2 gole. Sam van Huffel wzmocnił Chlubę Grodu Tura w licpu ubiegłego roku. 23-letni Holender zagrał w 28 meczach i strzelił 7 goli.

Proudly made by