Do następnego meczu pozostało

BS Czersk złotym sponsorem Chojniczanki!

Z przyjemnością informujemy, że BS Czersk dołącza do grona Partnerów Klubu Biznesu Chojniczanki i zostaje Złotym Sponsorem Chluby Grodu Tura.

Historia Banku Spółdzielczego w Czersku zaczyna się już w 1877 roku, kiedy swoją działalność rozpoczął Bank Ludowy. Był on pierwszą organizacją spółdzielczą na terenie powiatu chojnickiego. Od samego początku Bank pełnił istotną rolę w regionie, wspierając finansowo lokalnych kupców, rzemieślników, rolników i przemysłowców. Jedną i z pierwszych postaci związanymi z zarządem i radą nadzorczą Banku był Bronisław Zieliński, doktor medycyny; dawniej – długoletni działacz Banku i jego dyrektor od 1887 roku; dzisiaj – patron ulicy, przy której obecnie mieści się główna siedziba.

Obecnie Bank działa na terenie województwa pomorskiego oraz powiatów: tucholskiego i sępoleńskiego w województwie kujawsko-pomorskim. W 1997 roku został utworzony oddział w Karsinie poprzez przejęcie tamtejszego Banku Spółdzielczego. W 2009 roku Bank odrestaurował śródmiejską kamienicę w Chojnicach, tworząc nową siedzibę dla oddziału, który funkcjonował w tym mieście już od 2001 roku. Inwestycja ta została doceniona i nagrodzona tytułem „HIT 2010” w Konkursie Gospodarczo-Samorządowym „HIT POMORZA”.

Działalność BS Czersk nie ogranicza się tylko do sfery ekonomiczno-finansowej. Udział w życiu kulturalnym i społecznym regionu jest dla Banku równie ważny. Przykładów jest całe mnóstwo, m.in.: coroczne wspieranie akcji dożywiania dzieci w szkołach, finansowanie zakupu sprzętu gaśniczego dla OSP w gminie, czy choćby wspieranie Żółto-biało-czerwonej drużyny MKS Chojniczanka 1930. W efekcie za swoje aktywne działanie, naszemu Partnerowi został przyznany tytuł „FILANTROPA ROKU (DOKONANIA ROKU 2012)”.

Zapraszamy do korzystania z usług naszego Partnera.

Dziękujemy za wsparcie i zaufanie!

Proudly made by