Do następnego meczu pozostało

Dumni z Natury – Park Narodowy Bory Tucholskie

Dzisiaj w ramach projektu #DumnizNatury mamy dla Was miejsce, które niewątpliwie jest wizytówką całego naszego regionu.

Park Narodowy „Bory Tucholskie” powstał 1996 roku, a jego powierzchnia wynosi 4 613,04 ha. Park położony jest w województwie pomorskim, na terenie powiatu chojnickiego, w granicach administracyjnych gmin Chojnice i Brusy. Symbolem parku jest głuszec stojący na gałęzi sosny, czyli gatunek dużego ptaka z rodziny kurowatych. Na terenie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” występuje aż 21 jezior! Największym z nich jest Jezioro Ostrowite o powierzchni 272 ha.

Siedem jezior Parku tworzy tak zwaną „Strugę Siedmiu Jezior”, którą przybliżymy Wam w kolejnych odsłonach #DumnizNatury.

Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce. Siedzibą dyrekcji parku jest miejscowość Charzykowy.

 

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by