Do następnego meczu pozostało

Dumni z Natury

Nie bez powodu pytaliśmy Was ostatnio o elementy naszego regionu, które powodują, że jesteście dumni z naszej wspólnej małej ojczyzny. Dzisiaj czas rozwinąć ten temat.

Nasz region w wielu przekazach określany jest mianem Bramy Pomorza. Lokalizacja geograficzna powoduje, że mieszają się tu wpływy różnych kultur – kaszubskiej, kociewskiej oraz krajeńskiej (znak „Dumnych z Natury” powstał z połączenia charakterystycznych dla tych trzech kultur haftów). Różnic jest wiele, jednak mamy też niesamowicie ważny punkt wspólny – naszą dumę.

Dumę z pochodzenia, dumę z historii, dumę z kultury, dumę z tożsamości, dumę z otaczającej przyrody. Dlatego dumnie możemy obwieścić światu, że jesteśmy „DUMNI Z NATURY”.

Od 1930 roku, w ciągu ponad 90 lat Chojniczanka stała się nierozerwalnym elementem naszego regionu. Pisząc kolejne karty „żółto-biało-czerwonej” historii nasz Klub stał się następnym powodem do dumy dla całej społeczności regionu.

Projekt pod hasłem „DUMNI Z NATURY”, który będzie przez nas realizowany w najbliższych miesiącach uruchamiamy z zamiarem wzmocnienia wśród społeczności regionu lokalnego patriotyzmu, promowanie postaw proekologicznych, a także zaprezentowanie naszych powodów do dumy innym. Zaplanowaliśmy działania z pogranicza dziedzin sportu, kultury, historii oraz ekologii.

Proudly made by