Do następnego meczu pozostało

Kolejny sparing z pierwszoligowcem

Chojniczanka rozpoczyna tydzień przygotowań w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie-Cetniewie. Praktycznie już na samym początku pobytu nasz zespół będzie czekał mecz sparingowy. We wtorek 25 stycznia o godzinie 11:00 podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego zmierzą się z Odrą Opole.

 

Po meczu z Widzewem Łódź, Chojniczanka zmierzy się z kolejnym pierwszoligowcem. Odra Opole to 10. zespół bieżących rozgrywek Fortuna 1 Ligi, ale ścisk w tabeli zaplecza Ekstraklasy powoduje, że najbliższy sparingpartner żółto-biało-czerwonych ma tylko punkt straty do miejsca barażowego. Najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach Odry są Krzysztof Janus, Mateusz Marzec i Konrad Nowak, który zdobyli w bieżących rozgrywkach po cztery gole. W kadrze Odry nie brakuje zawodników dobrze znanych z boisk Ekstraklasy. Oprócz wspomnianych już wcześniej Janusa, Marca czy Nowaka nie sposób nie wspomnieć chociażby Arkadiusza Piecha. 36-letni napastnik na swoim koncie ma 191 meczów na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce w których zdobył 56 goli. Piech to także Mistrz Polski z Legią Warszawa z sezonu 2015/16.

Chojniczanka z Odrą Opole mierzyła się sześć razy. W latach 2017-2020 graliśmy ze sobą w rozgrywkach 1 Ligi. Statystyka przemawia na korzyść rywala, który wygrywał trzy razy. Dwukrotnie górą była Chojniczanka, a raz padł remis.

Zespół prowadzony przez trenera Piotra Plewnię również przebywa na obozie w Cetniewie.
Odra ma jak na razie za sobą jeden mecz sparingowy. W piątek opolanie wygrali z trzecioligową Polonią Bytom 7:1.

Najważniejsze meczowe wydarzenia będziemy przekazywać za pośrednictwem naszego profilu na Twitterze. 

Proudly made by