Do następnego meczu pozostało

Komunikat klubu w sprawie dyrektora sportowego Dawida Frąckowiaka

Zarząd Klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. informuje, że z dniem 27 kwietnia 2023 roku Dawid Frąckowiak złożył rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora sportowego Chojniczanki. Rezygnacja została dzisiaj przyjęta przez zarząd.

Bardzo dziękuje Dawidowi za ogrom wykonanej pracy w Chojniczance. Jest to jedna z tych osób, która dla dobra klubu poświęca więcej godzin niż ma doba. Ludzie, którzy wkładają tyle serca w swoją pracę dla rozwoju klubu, mimo, że nie zawsze wszystko wychodzi, zasługują na więcej szacunku. Łatwo krytykować z boku, bez odpowiedzialności za swoje słowa, nie będąc zaznajomionymi z realiami oraz szczegółami wykonywanych obowiązków przez dyrektora sportowego – mówi Prezes Jarosław Klauzo.

Dawid Frąckowiak pracował w Chojniczance w latach 2010-2012 oraz 2019-2023. Druga kadencja rozpoczęła się już po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2019/20. Wtedy nasza drużyna walczyła jeszcze o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze, ale skończyła się ona niepowodzeniem. Dyrektor sportowy otrzymał misję przebudowania drużyny, która miała zakończyć się szybkim powrotem do Fortuna 1 Ligi. Już w pierwszym sezonie Chojniczanka walczyła o awans. Nie udało się zrealizować tego bezpośrednio, ale sezon zespół zakończył na trzecim miejscu i zakwalifikował się do barażów, gdzie odpadł po rywalizacji ze Skrą Częstochowa. Po raz trzeci w historii klubu udało się za to awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie po drodze „Chluba Grodu Tura” wyeliminowała ekstraklasowe Zagłębie Lubin. Na naszej drodze w 1/4 finału stanął już inny przedstawiciel najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – Cracovia. Udane było już drugie podejście misji „powrót do 1 Ligi”, gdzie Chojniczanka zakończyła sezon na drugim miejscu uzyskując bezpośredni awans. Dyrektor sportowy był również mocno zaangażowany w funkcjonowanie drugiego zespołu, który wywalczył awans do IV Ligi i szybko stał się jedną z mocniejszych ekip tej klasy rozgrywkowej.

Gdy w życiu przychodzi się rozstawać nie są to nigdy łatwe, ani przyjemne sprawy. jednak jak mawiał klasyk, są momenty kiedy się coś zaczyna i są też takie kiedy się coś kończy. Ostatni okres czasu był dla mnie najtrudniejszym w moim dotychczasowym życiu zawodowym pod względem emocjonalnym, a jeśli dodamy do tego naszą sytuację sportową uznałem, że najlepszym rozwiązaniem dla klubu będzie podać sobie dłonie i rozstać się. Dziękuję bardzo wszystkim, których napotkałem podczas mojego drugiego pobytu w Chojniczance i na których zawsze mogłem liczyć w trudnych chwilach. Chojniczanka na zawsze pozostanie w moim sercu i będę jej mocno kibicował. Dziękuję za wszystko, powodzenia i do zobaczenia – mówi Dawid Frąckowiak.

Dawid, dziękujemy za Twoją pracę wykonaną w naszym klubie i życzymy powodzenia na dalszym zawodowym szlaku!

Proudly made by