Do następnego meczu pozostało

Konrad Formela wypożyczony do Wikędu Luzino

Konrad Formela został wypożyczony do trzecioligowego Wikędu Luzino. Umowa transferu czasowego 19-letniego środkowego pomocnika, będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Nasz klub ma również możliwość skrócenia wypożyczenia po rundzie jesiennej.

Konrad Formela jest wychowankiem klubu z Luzina. To właśnie stamtąd trafił do Chojnic w przerwie zimowej sezonu 2021/22. W pierwszym zespole Chluby Grodu Tura zagrał w dwóch meczach (45 minut w 2 Lidze przeciwko KKS-owi Kalisz i 3 minuty w 1 Lidze przeciwko GKS-owi Katowice). Regularnie grał za to w czwartoligowych rezerwach Chojniczanki, gdzie był podstawowym zawodnikiem.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację kadrową, uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla zawodnika oraz dla klubu będzie wypożyczenie. Oczywiście, zostawiliśmy sobie furtkę w postaci możliwości powrotu Konrada w przerwie zimowej – komentuje Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki.

Wikęd Luzino to beniaminek rozgrywek drugiej grupy 3 Ligi. Po pięciu meczach, drużyna z Luzina zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie pięć porażek.

Konrad, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

Proudly made by