Do następnego meczu pozostało

Krystian Wachowiak przechodzi do Wisły Kraków

Krystian Wachowiak w rundzie wiosennej nie będzie już zawodnikiem Chojniczanki. 19-latek przenosi się do Wisły Kraków na zasadzie transferu definitywnego.

Wachowiak reprezentował barwy Chojniczanki od 2018 roku. Do naszego klubu trafił z MUKS CWZS Bydgoszcz. Najpierw trenował i grał w drużynie Juniora B1 Chojniczanki u trenera Mirosława Czuryło, skąd już po kilku miesiącach trenował z pierwszym zespołem. Krystian zaczął również regularnie występować w drugim zespole. Po roku gry przy Mickiewicza 12 został już na stałe włączone do pierwszej drużyny. Debiut Krystiana nastąpił w meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi z Wartą Poznań. Od sezonu 2019/20 został już podstawowym zawodnikiem „Chluby Grodu Tura”. Łącznie w barwach Chojniczanki zagrał w 48 meczach i zdobył 4 bramki.

Wszystko zaczęło się od testów Krystiana na których pokazał się z bardzo dobrej strony. Formalnością już było dopięcie transferu definitywnego z MUKS CWZS Bydgoszcz skąd przyszedł razem ze Stanisławem Wędzelewskim. „Wachu” przeszedł u nas drogę od juniora przez drugą drużynę do pierwszego zespołu. To zawsze był pracowity chłopak, który chętnie zostawał jeszcze po treningach. Jesteśmy dumni, że tak się rozwinął w Chojniczance i zapracował na transfer do Ekstraklasy – mówi wiceprezes Chojniczanki, Rafał Zabrocki.

Będę bardzo dobrze wspominał czas, który spędziłem w Chojniczance. Czułem się tutaj bardzo dobrze i ten etap minął mi bardzo szybko. Poznałem w Chojnicach wiele wspaniałych osób. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi pomagali i wspierali – mówi Krystian Wachowiak.

Krystian, dziękujemy za godne reprezentowanie barw Chojniczanki i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA
fot. PressFocus

Proudly made by