Do następnego meczu pozostało

Krzysztof Brede trenerem Chojniczanki

Krzysztof Brede został nowym trenerem Chojniczanki. 41-letni szkoleniowiec podpisał z naszym klubem półtoraroczny kontrakt. Będzie to powrót trenera Brede na ławkę trenerską w Chojniczance po ponad 4 latach.

Dla Krzysztofa Brede Chojniczanka była pierwszym samodzielnie prowadzonym klubem. Przed przyjściem do Chojnic pracował jako asystent trenera w Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok. Na Mickiewicza 12 po raz pierwszy trafił w czerwcu 2017 roku i przepracował u nas cały sezon 2017/18. To był czas, gdy nasz zespół osiągnął najlepszy wynik w historii. Chluba Grodu Tura zakończyła rozgrywki na 3 miejscu w 1 Lidze oraz dotarła do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie mierzyła się z Górnikiem Zabrze. Łącznie trener Brede poprowadził Chojniczankę w 39 meczach, notując bilans 19 zwycięstw, 8 remisów i 12 porażek.

Po roku pracy w Chojnicach, przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała. W pierwszym sezonie z „Góralami” zakończył rozgrywki na 6 miejscu w 1 Lidze. Po drugim sezonie pracy w Bielsku-Białej, świętował już awans do Ekstraklasy. Po wprowadzeniu Podbeskidzia na najwyższy szczebel rozgrywkowy, miał okazję poprowadzić zespół jeszcze w 13 meczach ekstraklasy.

Trenerze, witamy ponownie w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by