Do następnego meczu pozostało

Lech II Poznań – Chojniczanka 3:2 (2:1)

Chojniczanka przegrywa we Wronkach z Lechem II Poznań 3:2. Wynik otworzył w 15 minucie Roko Baturina. 4 minuty później gospodarze prowadzili już 2:0 po bramce Krystiana Palacza. Kontaktowego gola tuż przed przerwą strzelił Szymon Skrzypczak. W drugiej połowie, gdy wydawało się, że żółto-biało-czerwoni mogą powalczyć o wyrównanie, bramkę na 3:1 zdobył Antoni Kozubal. W doliczonym czasie gry do siatki trafił jeszcze Łukasz Wolsztyński, ale było już zbyt późno, żeby dogonić zespół Lecha II.

 

Początek spotkania ułożył się dla gospodarzy, którzy zyskali przewagę i długo utrzymywali się przy piłce. Chojniczanka miała duży problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu. Jednak pierwsza ciekawa sytuacja podbramkowa, to akcja Chojniczanki. Efektowne zagranie Łukasza Wolsztyńskiego dotarło do Michała Mikołajczyka, który wpadł w pole karne i został powstrzymany – jak można było sądzić z perspektywy trybun – faulem, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gdy wydawało się, że zaczniemy przejmować inicjatywę, to Lech II zdobył bramkę. Zagranie z prawej strony boiska pewnie wykorzystał Roko Baturina mocnym strzałem pokonując Kamila Brodę. Nie minęły cztery minuty i Lech II prowadził już 2:0, a wynik podwyższył Krystian Palacz. W 26 minucie żółto-biało-czerwoni oddali pierwszy strzał na bramkę. Artur Pląskowski odzyskał piłkę w środku pola i wprowadził podaniem Szymona Skrzypczaka. Nasz napastnik jednak za bardzo wyrzucił się do boku i jego strzał bez większych kłopotów wybronił Mleczko.

Lech II nie zamierzał się zatrzymywać. Sytuacje Antczaka i Baturiny świetnie wybronił Kamil Broda, a Tymoteusz Klupś uderzył nad bramką. Od 36 minuty Chojniczanka zaczęła oddalać zagrożenie i sama sprawiała problemy gospodarzom. Rzut wolny dla Chojniczanki wykonywał Michał Mikołajczyk. Dośrodkowanie na dalszy słupek przechwycił Kacper Kasperowicz. Strzał Kacpra został zablokowany jednak w polu karnym się zakotłowało i piłka trafiła do Łukasza Wolsztyńskiego, który z najbliższej odległości uderzył zbyt lekko, by zmieścić piłkę w siatce. Minutę później, po podaniu od zawodnika Lecha II fatalnie skiksował Miłosz Mleczko, który w ostatniej chwili zagraniem ręką zmienił tor lotu piłki zmierzającej już do bramki gospodarzy. Co nie udało się chwilę wcześniej, udało się nadrobić w 43 minucie spotkania. Szymon Skrzypczak znalazł się sam na sam z bramakrzem Lecha II i bez większych kłopotów zdobył kontaktowego gola dla Chojniczanki. Przed końcem piewszej połowy strzelał jeszcze Łukasz Wolsztyński, ale jego próba była niecelna.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch żółtych kartek dla zawodników Lecha II, którzy w brutalniejszy sposób zaczęli powstrzymywać naszych zawodników. Następnie niezłą pozycję do oddania strzału miał Mateusz Cegiełka, który po podaniu od Sama van Huffela zdecydował się na uderzenie z okolicy szesnastki jednak nie była to udana próba. Niezłą sytuację mógł mieć też Łukasz Wolsztyński, ale jego strzał został zablokowany przez defensywę Lecha II. Gdy wydawało się, że Chojniczanka może lada moment pokusić się o wyrównanie, trzeciego gola zdobyli gospodarze. Krystian Palacz przeskoczył Michała Mikołajczyka i strzałem głową podwyższył prowadzenie "Kolejorza". Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego próbowali szybko odpowiedzieć, ale strzał Tomasza Mikołajczaka w 63 minucie spotkania poleciał nad poprzeczką.

Gospodarze zaczęli grać bardzo swobodnie, często też zachowując się w naszym polu karnym dość beztrosko, przekombinowując przy niektórych sytuacjach. Oko w oko z Kamilem Brodą stanął Kriwiec, ale uderzył wysoko nad bramką. Z tyłu byli jednak bardzo zdyscyplinowani nie pozwalając na zbyt wiele naszym zawodnikom. W 85 minucie po strzale Tomasza Mikołajczaka piłka odbiła się od słupka. To co nie udało się Mikołajczkowi, udało sie Łukaszowi Wolsztyńskiemu w doliczonym czasie gry. Było już późno, ale przy stanie 3:2, Chojniczanka miała jeszcze rzut rożny. Gospodarze jednak odparli ten atak i nie pozwolili na wyrównanie.

13. KOLEJKA EWINNER 2 LIGA: LECH II POZNAŃ – CHOJNICZANKA 3:2 (2:1)
1:0 – Roko Baturina (15')
2:0 – Krystian Palacz (19')
2:1 – Szymon Skrzypczak (43')
3:1 – Anotni Kozubal (60')
3:2 – Łukasz Wolsztyński (90')

LECH II: 1. Miłosz Mleczko – 14. Filip Borowski, 6. Artur Marciniak, 20. Adrian Laskowski, 17. Krystian Palacz – 7. Tymoteusz Klupś (88, 11. Filip Wilak), 8. Łukasz Norkowski, 23. Antoni Kozubal (73, 21. Patryk Gogół), 15. Siergiej Kriwiec (88, 13. Maksym Czekała), 16. Jakub Antczak (55, 18. Jakub Karbownik) – 9. Roko Baturina (73, 19. Norbert Pacławski).

CHOJNICZANKA: 1. Kamil Broda –  3. Marcin Grolik, 47. Damian Byrtek, 25. Kacper Kasperowicz (46, 20. Michał Grobelny) – 11. Kamil Mazek, 45. Mateusz Cegiełka (76, 10. Maciej Kona), 8. Sam van Huffel (64, 91. Mateusz Klichowicz), 77. Łukasz Wolsztyński, 28. Michał Mikołajczyk (76, 31. Sebastian Olszewski) – 30. Szymon Skrzypczak, 7. Artur Pląskowski (46, 17. Tomasz Mikołajczak).

żółte kartki: Laskowski, Palacz, Kozubal, Norkowski – Mikołajczyk, Cegiełka, Byrtek, Wolsztyński, Olszewski.
sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

Proudly made by