Do następnego meczu pozostało

Legia Warszawa na początek przygotowań

Mocnym akcentem piłkarze Chojniczanki rozpoczną sparingowe granie przed inauguracją sezonu 2022/23. Pierwszym z siedmiu sparingowych przeciwników Chluby Grodu Tura będzie Legia Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 19 czerwca o godzinie 17:00 w Legia Training Center w Książenicach.

 

Chojniczanka w trakcie miesięcznych przygotowań rozegra najwięcej meczów sparingowych spośród wszystkich pierwszoligowców. Do tego, zestaw rywali jest bardzo mocny. W najbliższych dniach czeka nas pięć starć z zespołami z Ekstraklasy. Pierwszym z nich będzie Legia Warszawa.

Naszego niedzielnego sparingpartnera nie trzeba szerzej przedstawiać. Legia Warszawa to najbardziej utytyłuowany zespół w Polsce – 15-krotny Mistrz Polski i 19-krotny zdobywca Pucharu Polski. Poprzedni sezon dla klubu z Warszawy był jednak bardzo nieudany. Zespół długo wygrzebywał się ze strefy spadkowej, a w pewnym momencie zajmował nawet ostatnie miejsce. Ostatecznie "Legioniści" zakończyli rozgrywki na 10 pozycji w tabeli z dorobkiem 43 punktów w 30 spotkaniach. O sezonie 2021/22 wszyscy chcą już przy Łazienkowskiej zapomnieć i bardzo szybko zabrano się za zmiany. Najistotniejszą jest zmiana na stanowisku trenera. Niecały miesiąc temu zaprezentowano Kostę Runjaicia jako nowego szkoleniowca Legii. Były trener Pogoni Szczecin ma za zadanie jak najszybciej wyprowdzić drużynę z kryzysu.

Po stronie ruchów kadrowych jest jak na razie względnie spokojnie. Oficjalnie z zespołem rozstali się bramkarz Richard Strebinger, pomocnik Benjamin Verbić i napastnik Szymon Włodarczyk. Z Legią rozstanie się również Artur Boruc, którego pożegnanie nastąpi podczas towarzystkiego meczu z Celticem FC. Jeżeli chodzi o transfery przychodzące, to Legia zakontraktowała 26-letniego słoweńskiego napastnika Blaľa Kramera i dobrze znanego chojnickim kibicom 26-letniego bramkarza Dominika Hładuna. Popularny "Hładi" reprezentował barwy Chojniczanki w rundzie jesiennej sezonu 2015/16. W naszym klubie zagrał w 14 oficjalnych meczach, w tym również w rewanżowym starciu z Legią Warszawą w ćwierćfinale Pucharu Polski. Być może w niedzielę będzie okazja do debiutu Hładuna, który pracuje już z ekipą trenera Runjaicia.

Legia wystartowała z przygotowaniami równo z Chojniczanką. Dla naszego rywala to pierwszy i prawdopodobnie jedyny sparing z polskim zespołem w trakcie tych krótkich przygotowań. Wiadomo, że w niedzielnym meczu zabraknie kilku zawodników jak m.in. kadrowiczów wracających ze zgrupowań (m.in. Mateusz Wieteska, Filip Mladenović, Ernest Muci, Blaľ Kramer) oraz wracających po chorobach Mattiasa Johanssona i Maika Nawrockiego.

W Chojniczance początek przygotowań przebiega bez zakłóceń. Sparing z Legią może stać się okazją do debiutów nowych nabytków żółto-biało-czerwonych czyli Wojciecha Błyszki, Roberta Janickiego i Bartłomieja Kalinkowskiego. Z zespołem na pełynych obrotach pracuje również inny nowy zawodnik, Adam Ryczkowski, dla którego gra w koszulce z herbem Chojniczanki nie jest nowością. Szansę pokazania się mogą otrzymać również zawodnicy testowani, o których pisaliśmy pierwszego dnia przygotowań. Wiadomo już, że testy w naszym klubie zakończyli bramkarz Mikołaj Reclaf oraz napastnik Igor Jankowski. Natomiast w najbliższych dniach z zespołem trenować będzie 19-letni bramkarz Miłosz Garstkiewicz z Polonii Środa Wielkopolska.

Rywalizacja Chojniczanki z Legią to jak dotychczas trzy mecze w Pucharze Polski oraz jeden sparing. W latach 80-tych, Legia pokonała nasz zespół 6:0. Pierwszy oficjalny mecz rozegraliśmy w sezonie 2015/16 w ćwierćfinale Pucharu Polski. W Chojnicach żółto-biało-czerwoni przegrali 1:2, a w rewanżu przy Łazienkowskiej górą również był nasz przeciwnik, który wygrał wtedy 4:1. Następny raz spotkaliśmy się trzy lata później w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Tamten pojedynek zakończył się skromnym zwycięstwem Legii 1:0.

Sparing z Legią Warszawa rozpocznie się o godzinie 17:00. Spotkanie nie będzie dostępne dla kibiców i nie będzie z niego przeprowadzana transmisja.
Przebieg meczu na bieżąco będzie relacjonować oficjalny serwis Legii (KLIKNIJ TUTAJ). My zapraszamy na nasz profil na Twitterze, gdzie będziemy przesyłać meldunki z gry rozgrywanej w Legia Training Center.

Proudly made by