Do następnego meczu pozostało

Łukasz Jankowski dołącza do sztabu Chojniczanki

Łukasz Jankowski dołącza do Chojniczanki. W sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu będzie pełnił funkcję asystenta trenera. Z naszym klubem związał się roczną umową.

Nowy członek w sztabie trenera Krzysztofa Brede urodził się 17 kwietnia 1981 roku w Bydgoszczy. Na początku swojej trenerskiej drogi pracował w klubach z województwa kujawsko-pomorskiego. Był trenerem rezerw Zawiszy Bydgoszcz, Wdy Świecie oraz Pomorzanina Toruń. Związany był także z MUKS CWZS Bydgoszcz.

W 2021 roku objął stanowisko dyrektora akademii Cracovii oraz koordynatora ds. grup młodzieżowych w krakowskim klubie. Ściśle współpracując również z trenerem Michałem Probierzem w pierwszym zespole. Po niecałym roku pracy w Krakowie, został asystentem trenera Tomasza Kaczmarka w Lechii Gdańsk. W pierwszym sezonie swojej pracy w Lechii zespół „biało-zielonych” zakończył sezon na 4 miejscu w Ekstraklasie i następnie grał w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W Gdańsku był również asystentem u trenera Macieja Kalkowskiego.

Ostatnim klubem Łukasza Jankowskiego było Podbeskidzie Bielsko-Biała, gdzie od listopada ubiegłego roku został asystentem trenera Dariusza Żurawia.

Witamy w Chojniczance!

Proudly made by