Do następnego meczu pozostało

Łukasz Radzimiński nowym trenerem przygotowania motorycznego

Łukasz Radzimiński dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Chojniczanki. W naszym klubie będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne.

Nowy trener przygotowania motorycznego urodził się 21 stycznia 1985 roku w Gdyni. Łukasz Radzimiński to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Posiada stopień Doktora Nauk o Kulturze Fizycznej. Aktualnie również związany z gdańską uczelnią. Autor dwóch książek i ponad stu publikacji naukowych, nie tylko z pogranicza piłki nożnej. Jeżeli chodzi o doświadczenie z pracą w klubie piłkarskim, przez wiele lat był związany z Arką Gdynia. Ostatnio pracował w Raduni Stężyca. W zakresie diagnostyki wysiłkowej współpracował z wieloma klubami Ekstraklasy oraz reprezentacjami narodowymi. Trener Radzimiński posiada również licencję UEFA A oraz licencję trenera edukatora. Jest również członkiem Komisji Technicznej PZPN.

Na pewno jest to dla mnie wyzwanie. Pochodzę z Pomorza, Chojniczanka jest klubem z regionu i wiedzie tutaj prym. Pod wieloma względami to czołowy klub. Nie bez znaczenia jest osoba trenera Krzysztofa Brede, z którym znamy się od dłuższego czasu. Będziemy starali się sprostać oczekiwaniom i realizować stawiane przed nami cele – komentuje Łukasz Radzimiński.

Ten okres do świąt Bożego Narodzenia i początek przyszłego roku, to czas w którym obciążenia treningowe będą na pewno nieco zwiększone. Staramy się do tego tematu podejść możliwie najbardziej rozsądnie poprzez indywidualizację i optymalizację treningów. Mamy nadzieję, że praca, którą wykonamy, przyniesie efekty już od pierwszego meczu ze Skrą Częstochowa – dodaje nowy członek sztabu szkoleniowego Chluby Grodu Tura.

Witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by