Do następnego meczu pozostało

Łukasz Wolsztyński piłkarzem Chojniczanki

Łukasz Wolsztyński został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 26-latek podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 77

Nowy zawodnik Chluby Grodu Tura to zawodnik o ofensywnym usposobieniu. Jest nominalnym ofensywnym pomocnikiem, ale może zagrać także jako napastnik lub boczny pomocnik.

Nasz ostatni w tym oknie transferowym ruch, to miała być przysłowiowa wisienka na torcie. Myślę, że zawodnika o tej klasie co Łukasz, można śmiało tak nazwać. W naszej „układance” brakowało nam jeszcze jednego i ostatniego ogniwa. Zdecydowaliśmy się na pozyskanie Łukasza, choć pragnę dodać, że namówić tego zawodnika do gry w 2 lidze nie było łatwo – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Łukasz Wolsztyński urodził się 8 grudnia 1994 roku w Knurowie. Miejscowa Concordia to pierwszy klub Łukasza. W 2012 roku trafił do Górnika Zabrze z którym związany był przez następne 8 lat. Przez ten czas grał m.in. w zespole Młodej Ekstraklasy, był wypożyczany do Limanovii Limanowa i Legionovii Legionowo aż w końcu przyszedł czas na debiut w pierwszym zespole Górnika.

Wolsztyński był jedną z kluczowych postaci „Górników” w sezonie 2016/17, gdy zespół z Zabrza grał w 1 Lidze i rzutem na taśmę – po rewelacyjnej końcówce sezonu – wywalczył sobie powrót do krajowej elity. W sezonie 2017/18 zadebiutował w rozgrywkach Ekstraklasy, a na pierwszą bramkę na najwyższym poziomie rozgrywek czekał tylko miesiąc. Pierwszy sezon Łukasza w Ekstraklasie zakończył się bilansem 29 meczów i 4 bramek. Niestety, w końcówce rozgrywek poważna kontuzja wykluczyła go z gry przez kilka miesięcy i znacznie utrudniła poprawienie bilansu z udanego pierwszego sezonu w Ekstraklasie. Sezon 2018/19 to 22 mecze i 1 bramka, a w sezonie 2019/20 zagrał w 26 meczach i zdobył 2 bramki. Po rundzie jesiennej 2020 opuścił Górnika Zabrze. Bilans Łukasz Wolsztyńskiego w Ekstraklasie zakończył się wtedy na 79 meczach w których zdobył 7 bramek i zaliczył 15 asyst.

Zimą trafił do Arki Gdynia. W rundzie wiosennej w barwach klubu z Gdyni zagrał w 15 meczach.

Łukasz, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by