Do następnego meczu pozostało

Maciej Białczyk wypożyczony do Chojniczanki

Maciej Białczyk został już oficjalnie nowym zawodnikiem Chojniczanki. 19-letni środkowy obrońca został wypożyczony do naszego klubu na sezon 2022/23 z Pogoni Szczecin.

 

Maciej Białczyk urodził się 23 czerwca 2003 roku w Szczecinku. To właśnie w miejscowej Akademii Piłkarskiej zaczynał grę w piłkę. Następnie przeniósł się do Akademii Reissa, a od 2016 roku trafił do Akademii Pogoni Szczecin. Z zespołem Juniora A1 Pogoni zdobył Mistrzostwo Polski U-19 i reprezentował również "Portowców" w rozgrywkach UEFA Youth League. Nowy zawodnik Chojniczanki regularnie grał w trzecioligowych rezerwach Pogoni. W ubiegłym sezonie zagrał w 28 meczach i strzelił 1 gola. Białczyk był także powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Maciej ma za sobą bardzo udany sezon na boiskach trzeciej ligi, co nie mogło umknąć naszej uwadze. Ponadto chcemy iść w kierunku odpowiedniego zabezpieczenia formacji młodzieżowej, która da Trenerowi Kafarskiemu odpowiedni wachlarz rozwiązań na boiskach pierwszej ligi. Maciej trenuje z nami od początku okresu przygotowawczego i pokazał, że drzemią w nim spore możliwości – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.


Maciej, witamy w Chojnicach i życzymy powodzenia!

Proudly made by