Do następnego meczu pozostało

Marek Zieńczuk dołącza do sztabu szkoleniowego Chojniczanki

Marek Zieńczuk dołącza do sztabu szkoleniowego Chojniczanki. Utytułowany zawodnik i były reprezentant Polski w naszym klubie będzie pełnił funkcję asystenta trenera Krzysztofa Brede.

Bardzo cieszymy się z tego, że Marek Zieńczuk dołączył do naszego klubu. Wiemy doskonale jak dobrym był zawodnikiem, ale sprawdziliśmy też dokładnie co może wnieść do sztabu jako trener i dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok. Liczymy na to, że trener Zieńczuk wniesie duże ożywienie w treningu praktycznym na boisku. Stworzenie dobrego sztabu trenerskiego to dla mnie podstawa do tego, by budować mocną drużynę. Wszyscy jesteśmy świadomi o jakie cele walczymy – komentuje dyrektor sportowy, Damian Wróbel.

Nowa postać w sztabie Chluby Grodu Tura urodziła się 24 września 1978 roku w Gdańsku. Jako zawodnik był związany m.in. z Lechią Gdańsk, Amiką Wronki, Ruchem Chorzów czy Wisłą Kraków. Z tą ostatnią święcił najwięcej triumfów, zdobywając trzy tytuły Mistrza Polski. Na boiskach Ekstraklasy rozegrał 416 meczów i zdobył 73 gole. Na swoim koncie ma również mecze w reprezentacji Polski, gdzie był powoływany przez selekcjonerów – Zbigniewa Bońka, Pawła Janasa oraz Leo Beenhakkera. Łącznie z orzełkiem na piersi zagrał w 9 meczach.

Marek Zieńczuk w roli trenera pracuje od 2016 roku, gdzie był związany z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk. W 2019 roku został asystentem trenera Dariusza Gęsiora w reprezentacji Polski U-16. Od 15 listopada 2022 roku prowadził drużynę Lechii Gdańsk U-19 w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by