Do następnego meczu pozostało

Mateusz Cegiełka wypożyczony do Znicza Pruszków

Mateusz Cegiełka został wypożyczony do drugoligowego Znicza Pruszków. Umowa transferu czasowego obowiązuje do końca sezonu 2022/23. Nasz klub zastrzegł sobie możliwość skrócenia wypożyczenia po rundzie jesiennej.

20-letni środkowy pomocnik w bieżącym sezonie rozegrał tylko dwa spotkania w pierwszym zespole. W pucharowym meczu z Hutnikiem Kraków wszedł na 2 minuty, a w ostatnim ligowym starciu z Górnikiem Łęczna pojawił się na placu gry w 83 minucie i zdobył zwycięskiego gola. W poprzednim sezonie natomiast zagrał w 25 ligowych meczach i strzelił 3 gole.

Mateusz to bardzo pracowity i świadomy zawodnik, który jest w takim wieku, w którym nie można siedzieć na ławce rezerwowych lub grać w rezerwach. Już po przyjściu Szymona Drewniaka i tym samym zwiększenia liczby środkowych pomocników w kadrze, Mateusz otrzymał od nas sygnał, że najlepszym rozwiązaniem, aby mógł dużo i regularnie grać jest wypożyczenie do innego klubu. Mając na uwadze dobro zawodnika i jego rozwój, mimo kapitalnej bramki jaką zdobył w piątek, wspólnie podjęliśmy decyzję, że najbliższy czas spędzi w dobrej drużynie jaką w tym sezonie jest w 2 lidze Znicz Pruszków – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Po 7. kolejkach Znicz Pruszków zajmuje 8. miejsce w rozgrywkach eWinner 2 Ligi mając na swoim koncie 10 punktów.

Cegła, powodzenia! Trzymamy kciuki za jak najlepsze występy i dalszy rozwój!

Proudly made by