Do następnego meczu pozostało

Mateusz Kaczmarek w sztabie trenerskim Akademii Chojniczanki

Wracający po latach wychowanek naszego Klubu, który od sezonu 2023/2024 ponownie będzie reprezentował barwy Chluby Grodu Tura jako zawodnik drugiego zespołu seniorów, łączyć będzie obowiązki piłkarza z funkcją trenera Akademii.

Możliwość dołączenia do Akademii Chojniczanki bardzo mnie cieszy. Praca z młodzieżą daje mi wiele radości. Jestem zmotywowany do dalszego rozwoju w tym kierunku, dlatego też przy najbliższej okazji zamierzam przystąpić do kursu na wyższe uprawnienia trenerskie. Wierzę, że moja praca w Chojniczance zaowocuje dla mnie wiedzą i doświadczeniem, a dla moich podopiecznych rozwojem. – mówi Mateusz Kaczmarek.

Nowy trener swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Chojniczance. Zawodnikiem naszego klubu był do 2013 roku, po czym trafił do Lechii Gdańsk. Po półtora roku gry w Lechii, wrócił do Chojnic i w rundzie wiosennej sezonu 2014/15 był włączony do pierwszego zespołu Chojniczanki. Ostatnie lata spędził w Gwieździe Karsin, gdzie również zajmował się prowadzeniem grup młodzieżowych.

– Mateusz ze swoim charakterem i umiejętnościami piłkarskimi powinien bez problemu odnaleźć się w strukturach naszej Akademii i poradzić sobie z obowiązkami z tego wynikającymi. Cieszę się, że kolejny wychowanek wraca do Chluby Grodu Tura i będziemy wspólnie działać dla dobra Klubu. – mówi koordynator ds. szkolenia Adam Błaszczak

Proudly made by