Do następnego meczu pozostało

Mateusz Kuchta nowym bramkarzem Chojniczanki

Mateusz Kuchta został nowym bramkarzem Chojniczanki. 26-latek związał się z naszym klubem dwuletnią umową. W barwach Chluby Grodu Tura będzie bronił z numerem 96.

Mateusz Kuchta urodził się 5 lutego 1996 roku w Katowicach. W przeszłości reprezentował m.in. Górnika Zabrze, GKS Katowice czy Zagłębie Lubin. Ostatnim klubem nowego golkipera żółto-biało-czerwonych była Odra Opole dla której bronił w 78 meczach. Kuchta zagrał łącznie 111 meczów na poziomie 1 Ligi. Na swoim koncie ma także występy w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju.

Pozyskanie Mateusza to ostatnia korekta w naszej kadrze na rundę jesienną, mając na myśli transfery do klubu. Już jakiś czas temu w mediach klubowych sygnalizowałem, że bardzo poważnie rozważamy pozyskanie bramkarza, który będzie bardziej „otrzaskany” w ligowych bojach aniżeli Bartek i Sebastian. Dlatego też ostatecznie zdecydowaliśmy się na pozyskanie Mateusza, bo jego doświadczenie na poziomie pierwszej ligi jest bardzo duże – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Mateusz, witaj w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Proudly made by