Do następnego meczu pozostało

Mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski z Zagłębiem w Lubinie

Polski Związek Piłki Nożnej, jako organ prowadzący rozgrywki skorzystał z prawa do zmiany gospodarza meczu w ramach 1/8 Fortuna Pucharu Polski. Spotkanie z Zagłębiem rozegrane zostanie w Lubinie, a nie tak jak było to planowane w Chojnicach.

Biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne, aktualny stan płyty boiska oraz analizę prognozy pogody na okres poprzedzający termin meczu istniało duże prawdopodobieństwo tego, że rozegranie meczu w Chojnicach w zaplanowanym terminie okaże się niemożliwe.

Mając na względzie bezpieczeństwo zawodników, chęć utrzymania nawierzchni płyty boiska w dobrym stanie oraz jednoczesne niezaburzanie zaplanowanego terminarza rozgrywek PZPN, Departament Rozgrywek podjął decyzję o zmianie gospodarza wyłonionego w drodze losowania i rozegranie spotkania na stadionie Zagłębia Lubin.

-Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, że inwestycja montażu systemu podgrzewania murawy podzielona będzie na dwa etapy. W zaistniałej sytuacji nie mamy pretensji do Urzędu Miasta Chojnice i przyjmujemy decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej ze zrozumieniem. Ta inwestycja była i jest kluczowa w kontekście dalszego funkcjonowania Chojniczanki na szczeblu centralnym. Bez jej realizacji udział w rozgrywkach na tym poziomie nie miałby żadnego sensu. Pierwszy etap inwestycji, zdecydowanie bardziej wymagający pod kątem kosztów, czasu i pracy, mamy już za sobą, co jest ogromnym sukcesem, który był okupiony niekorzystnym harmonogramem rozgrywek w których z niepowodzeniem walczyliśmy o utrzymanie dla Chojnic 1 Ligi. Drugi etap w efekcie naszych ustaleń z Burmistrzem został odłożony w czasie do momentu, gdy będzie to niezbędne do otrzymania licencji na grę w rozgrywkach 1 Ligi. Biorąc pod uwagę nieprzychylne komentarze w stronę burmistrza Arseniusza Finstera, czuję się w obowiązku zaapelować o trzymanie się faktów, racjonalizmu i obiektywizmu. Tym właśnie my kierowaliśmy się podejmując decyzję o podziale inwestycji na etapy. Jestem przekonany, że dzięki ukończeniu prac przy systemie podgrzewania murawy będziemy jeszcze w przyszłości wspólnie przeżywać wiele bezcennych, pozytywnych emocji przy Mickiewicza 12 – mówi prezes Jarosław Klauzo.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by