Do następnego meczu pozostało

Media o awansie Chojniczanki

Po wygranej w Lubinie o Chojniczance zrobiło się bardzo głośno w mediach. Sprawdzamy jak o meczu z Zagłębiem w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski pisano w sieci.

Zaczniemy jednak od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, który złożył gratulacje naszemu klubowi za pośrednictwem Twittera. Dziękujemy!


Wygraną Chojniczanki opisywały największe portale w kraju.

ONET: sensacja w Lubinie! Zagłębie odpadło z rozgrywek. W ćwierćfinale zagra Chojniczanka. 
W regulaminowym czasie gry bramki nie padły. Sędzia Daniel Kos zarządził dogrywkę, która także nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Chojniczanki Chojnice. II-ligowiec sensacyjnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Kluczową jedenastkę zmarnował Djordje Crnomarković. CZYTAJ WIĘCEJ

PRZEGLˇD SPORTOWY: Kompromitacja faworyta. Zagłębie Lubin gorsze od drugoligowca!
[…] Na tle nieporadnego Zaglębia Chojniczanka zaprezentowała się znakomicie. Dobrała idealną taktykę i umiała ją konsekwentnie realizować. Zasłużyła na ten awans. CZYTAJ WIĘCEJ

WESZŁODwa lata temu Huragan Morąg, dziś Chojniczanka. Skompromitowane Zagłębie nie ma wstydu
[…] Brawo dla Chojniczanki, która pokazała charakter, a Zagłębie… Lepiej za wasze pensje kupić dzieciom czekoladę, przynajmniej ktoś miałby trochę radości. CZYTAJ WIĘCEJ

SPORT.PL: Sensacja w Pucharze Polski! Drugoligowiec w ćwierćfinale! Zdecydował karny nr 15
[…]Samo spotkanie było zadziwiająco wyrównane. Nie było widać, że Zagłębie gra dwa poziomy rozgrywkowe wyżej. CZYTAJ WIĘCEJ

INTERIA: Zagłębie Lubin – Chojniczanka Chojnice 0-0, 5-6 po rzutach karnych w 1/8 finału Pucharu Polski
Zagłębie Lubin przegrało z Chojniczanką Chojnice po rzutach karnych 5-6, po regulaminowych 90. minutach gry i dogrywce był remis 0-0. Drugoligowa ekipa z Chojnic uzyskała awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.
CZYTAJ WIĘCEJ

POLSAT SPORT: Niespodzianka w Lubinie! Chojniczanka awansowała kosztem Zagłębia
[…] Pierwsza dwadzieścia minut meczu nie wskazywało, że na boisku występuje drużyna z PKO BP Ekstraklasy i drugiej ligi. Oba zespoły toczyły równą walkę. Dopiero po tym dłuższym okresie gry Zagłębie ruszyło do natarcia z kilkoma akcjami, ale nie okazały się one skuteczne. Groźna była także Chojniczanka, która korzystała z otwartej przestrzeni przed polem karnym lubinian. CZYTAJ WIĘCEJ

RMF24: Awans po rzutach karnych Lecha Poznań i Chojniczanki.
Chojniczanka i Lech wywalczyły po rzutach karnych awans do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Drugoligowy (trzeci poziom) zespół z Chojnic sensacyjnie wyeliminował w Lubinie Zagłębie, a poznaniacy wygrali w serii „jedenastek” z pierwszoligowym Radomiakiem. CZYTAJ WIĘCEJ

WP: Sensacja w Lubinie! Drugoligowa Chojniczanka wyeliminowała Zagłębie! 
[…] Drugoligowiec z Chojnic bronił się dzielnie i nie pozwalał bezzębnemu Zagłębiu na wiele. Dogrywka bardziej przypominała męczarnie i taktyczne szachy, brakowało składnych akcji. Gol w tym meczu nie mógł paść – zadecydowały rzuty karne! Rozstrzygnęła dopiero siódma runda, w której celnie trafił Jan Mudra, a pomylił się Djordje Crnomarković. Chojniczanka wygrała 6:5 i awansowała do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski! CZYTAJ WIĘCEJ

TVP SPORT: Zagłębie odpadło po karnych. Decydującego zmarnował… Crnomarković
[…] Pierwotnie gospodarzem meczu miała być Chojniczanka, ale ze względu na aurę i zły stan boiska, spotkanie zostało przeniesione do Lubina. Zagłębie miało więc za sobą atut własnego boiska, a mimo wszystko nie zdołało pokonać drugoligowca. CZYTAJ WIĘCEJ

NATEMAT: Lech wyszarpał awans w śniegu i mrozie, sensacyjna Chojniczanka 
[…] Chojniczanka grała jednak bardzo pewnie, w bramce znakomicie radził sobie Paweł Sokół, który zatrzymywał kolejne akcje lubinian i prowadził zespół do awansu. A ten stał się faktem po serii rzutów karnych. II-ligowiec wygrał konkurs jedenastek z ekipą z Ekstraklasy 6:5, sensacyjnie biorąc awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. CZYTAJ WIĘCEJ

Nie brakowało również publikacji w lokalnych mediach.

WEEKEND FM: Chojniczanka w ćwierćfinale Pucharu Polski! Zagłębie Lubin wyeliminowane po rzutach karnych. „Nie było to przypadkowe zwycięstwo”
Ogromny sukces Chojniczanki! Po raz trzeci w swojej historii MKS zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu 1/8 finału „Turnieju Tysiąca Drużyn” drugoligowcy z Chojnic wygrali 6:5 w konkursie rzutów karnych z Zagłębiem Lubin. CZYTAJ WIĘCEJ

RADIO GDAŃSK: To nie mogło się udać, a jednak się ziściło! II-ligowiec z Chojnic eliminuje Zagłębie Lubin z Pucharu Polski
[…]W ujęciu faktów – na Chojniczankę po prostu miło było patrzeć. Braki techniczne nadrabiała ambicją, deficyty umiejętności wolą walki, a próbą gry na jeden kontakt dodatkowo sprytnie kradła cenny czas w kryzysowych momentach. Kłamstwem byłoby napisać, że było łatwo, że rywal nie istniał i nie miał nic do powiedzenia. Nie. Momenty kryzysu narastały z upływającymi minutami i słabnącymi siłami. Ale koniec końców wygrała drużyna, która przetrwała napór, która po cichu wyczekiwała swoich szans, a skoro nie dane jej było skorzystać z nich w regulaminowym i dodatkowym czasie, zrobiła to w konkursie nerwów. CZYTAJ WIĘCEJ

DZIENNIK BAŁTYCKI: Chojniczanka Chojnice awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski! Po wyeliminowaniu Zagłębia Lubin komplementuje ją Zbigniew Boniek.  
[…]Chojniczanka Chojnice pokazała się w czwartek, 11 lutego 2021 roku z bardzo dobrej strony na boisku ekstraklasowego Zagłębia Lubin. W meczu 1/8 finału Fortuny Pucharu Polski pomorska drużyna nie ustępowała wyżej notowanemu rywalowi. Ba, przy większym szczęściu podopieczni trenera Adama Noconia mogli już w 3 minucie wyjść na prowadzenie i tym samym znakomicie rozpocząć mecz. A mówimy tutaj przecież o konfrontacji drużyn dzielących dwie klasy rozgrywkowe. CZYTAJ WIĘCEJ

CHOJNICE.COM: Chojniczanka awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski
[…]Do przerwy w Lubinie był bezbramkowy remis. Dość nieoczekiwanie to Chojniczanka była bliższa zdobycia gola. Jednak fatalnie wykonany rzut karny szansę tę zniweczył. Przyjezdni próbowali grać z kontry, a po akcji Skrzypczaka i dośrodkowaniu do Mikołajczaka mogło być 1:0. Zagłębie atakowało głównie prawą stroną boiska, ale ich podania często były niecelne. Miejscowi nie byli w stanie wykorzystać kilku błędów Chojniczanki na własnej połowie. CZYTAJ WIĘCEJ

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by