Do następnego meczu pozostało

Michał Jakóbowski zawodnikiem Chojniczanki

Michał Jakóbowski został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 30-letni skrzydłowy trafił do naszego klubu na zasadzie wolnego transferu. W rundzie jesiennej reprezentował barwy ekstraklasowej Warty Poznań. Z Chlubą Grodu Tura związał się umową do końca bieżącego sezonu. W żółto-biało-czerwonej koszulce zagra z numerem 10.

Urodzony 8 września 1992 roku zawodnik grał już w Chojniczance w sezonie 2016/17. W chojnickim klubie rozegrał wtedy 25 meczów i strzelił 3 gole.

Jakóbowski ma w swoim CV grę w m.in. Lechu Poznań, gdzie debiutował w rozgrywkach Ekstraklasy, Bytovii Bytów oraz Warcie Poznań. Z tą ostatnią związany był przez ostatnie cztery lata. Nowy zawodnik Chluby Grodu Tura był bardzo ważnym ogniwem „Warciarzy”, gdy ta awansowała do Ekstraklasy, a na boiskach najwyższego szczebla rozgrywek zagrał jeszcze w 41 meczach w których zdobył 2 gole.

Transfer Michała to nasza reakcja głównie na kontuzję Daniela Szelągowskiego, ale także na potrzebę wzmocnienia naszych „skrzydeł”. Michał do lutego był w pełnym treningu w poznańskiej Warcie, więc jesteśmy przekonani, że bardzo szybko będzie w stuprocentowej dyspozycji i pomoże nam w tej trudnej walce o utrzymanie – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Jakóbek, witamy ponownie przy Mickiewicza 12 i życzymy powodzenia!

Proudly made by