Do następnego meczu pozostało

Michał Mikołajczyk w Chojniczance

Pierwszym nowym zawodnikiem, który dołączy do naszego zespołu przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 jest Michał Mikołajczyk. Obrońca, który reprezentował już barwy Chojniczanki w latach 2010-2011 podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023. W przyszłym sezonie zagra z numerem 28. 

Mikołajczyk przez ostatnie osiem sezonów był podstawowym zawodnikiem Puszczy Niepołomice pełniąc również funkcję kapitana drużyny. W sezonie 2020/21 wystąpił w 26 meczach i strzelił 1 gola. Dla pierwszoligowca z Niepołomic rozegrał łącznie 226 spotkań w których zdobył 4 bramki.

Michał wcześniej grał także w ŁKS-ie Łódź i Turze Turek. W sezonie 2010/11 i rundzie jesiennej sezonu 2011/12 był zawodnikiem Chojniczanki przychodząc do naszego klubu z UKS SMS Łódź. W barwach Chluby Grodu Tura rozegrał 52 mecze i zdobył 1 bramkę.

Jestem bardzo szczęśliwy, że po tylu latach wracam do Chojnic. Bardzo miło wspominam tamten czas. Teraz jestem bardziej doświadczonym zawodnikiem niż w tamtym okresie i zrobię wszystko, żeby pomóc Chojniczance w osiągnięciu jak najlepszego wyniku w przyszłym sezonie – mówi Michał Mikołajczyk.

Michała znam już wiele lat i jak tylko pojawiła się opcja jego pozyskania nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Poza tym, że jest to bardzo dobry zawodnik, jest to też bardzo pozytywny i świadomy człowiek, który jestem przekonany będzie stanowił o sile naszej drużyny w nowym sezonie – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Michał, witamy ponownie przy Mickiewicza 12!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by