Michał Sacharuk ponownie w Chojniczance!

Michał Sacharuk, 24-letni pomocnik, podpisał kontrakt z Chojniczanką i od nadchodzącego sezonu będzie reprezentował barwy drugiego zespołu.

W ubiegłym sezonie pomocnik grał dla Zawiszy Bydgoszcz, a wcześniej już występował w Chojniczance, gdzie zdobył doświadczenie i uznanie kibiców. W latach 2018-2020 Michał Sacharuk rozegrał 13 meczów w 1. Lidze oraz 11 spotkań w 2. Lidze w sezonie 2020/2021. Jego dotychczasowa kariera obejmuje również występy w takich klubach jak Pogoń II oraz Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Łącznie zagrał w 130 meczach, strzelił 6 bramek i zaliczył 2 asysty.

Cieszę się, że ponownie mogę grać w Chlubie Grodu Tura. Teraz wracam, aby znów reprezentować Żółto-Biało-Czerwone barwy. Wracam do miejsca, które znam i gdzie zawsze dobrze się czułem. Teraz czas na nowy rozdział w naszej wspólnej historii” – Michał Sacharuk.

Michał jest kolejnym zawodnikiem po Marcinie Trojanowskim i Rafale Majtyce, który po swoim pobycie w pierwszej drużynie Chojniczanki wraca do Chojnic trochę w innej roli — łącząc grę w drugiej drużynie seniorów oraz pracy na rzecz Akademii Chojniczanki. Jesteśmy przekonani, że „Suchy” swoim charakterem i umiejętnościami będzie stanowił dobry wzór dla młodzieży, która stanowi zdecydowaną większość naszej kadry drugiego zespołu, a także włoży serce w pracę z jeszcze młodszymi adeptami futbolu w kategorii Żak” – Rafał Zabrocki, Wiceprezes Zarządu MKS Chojniczanka 1930 S.A.

Michał, cieszymy się, że znów jesteś z nami! Witamy z powrotem w Chojniczance i życzymy wielu sukcesów w nadchodzących sezonach.