Do następnego meczu pozostało

Michał Wirkus nie będzie już trenerem rezerw Chojniczanki

Michał Wirkus w rundzie wiosennej nie poprowadzi już drużyny rezerw Chojniczanki. Współpraca z dotychczasowym szkoleniowcem drugiego zespołu Chluby Grodu Tura zostanie zakończona za porozumieniem stron.

Trener Michał Wirkus dołączył do drugiego zespołu w grudniu ubiegłego roku, kiedy przejął zespół prowadzony przez Piotra Kieruzela. Sezon 2022/23 rezerwy zakończyły na 5 miejscu w rozgrywkach pomorskiej IV Ligi. Dotarły również do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Runda jesienna zakończona została na 11 pozycji. Chojniczanka II na wiosnę będzie także grała dalej w okręgowym Pucharze. Michał Wirkus poprowadził drużynę w 42 oficjalnych meczach. Działał również w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu. W ostatnich meczach 2 Ligi pełnił funkcję asystenta trenera Krzysztofa Brede. Trener Wirkus zasiądzie jeszcze na ławce szkoleniowej podczas najbliższego meczu pierwszej drużyny z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Chciałbym podziękować trenerowi Michałowi Wirkusowi za wkład włożony w rozwój drugiego zespołu Chojniczanki i wykonaną pracę. To był owocny czas, w którym do seniorskiej piłki udało się wprowadzić kolejnych wychowanków naszej Akademii, a Ci, którzy już mieli za sobą debiuty, dołożyli sporą liczbę minut. Praca w drugim zespole, to nie tylko same wyniki, ale także kształtowanie i rozwijanie zawodników. Przełożyło się to również na konkretne rezultaty, jakim niewątpliwie była np. przygoda w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski. Nasza współpraca w tej formie dobiega końca, ale Michał zawsze będzie mile widziany przy Mickiewicza 12 i na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z jego wiedzy – komentuje wiceprezes Chojniczanki, Rafał Zabrocki.

Michałowi Wirkusowi dziękujemy za pracę w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Proudly made by