Do następnego meczu pozostało

Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny partnerem Dumnych z Natury

Z dumą przedstawiamy kolejnego Partnera naszego projektu #DumnizNatury. Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego, bo o nim mowa, to najstarsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Założyli je w 1906 roku Teodora i Izydor Gulgowski. W XVIII wiecznej chałupie zakupionej od miejscowego gbura prezentowali typowe dla regionu południowych Kaszub sprzęty domowe i gospodarskie, kolekcję zabytkowych czepców haftowanych złotymi nićmi, obrazy malowane na szkle i ceramikę. Obecnie Muzeum zajmuje obszar 22 ha zabudowanego obiektami architektury regionalnej. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – łącznie ponad 50 obiektów z Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich z okresu od XVII do XX wieku. Zapraszamy do odwiedzin tego wyjątkowego miejsca!
 
 

Projekt „Dumni z Natury” wspierany jest przez Energa SA Grupa ORLEN w ramach realizacji Strategii CSR Grupy Energa.

Proudly made by