Do następnego meczu pozostało

Na Modraku z Kotwicą Kołobrzeg

W najbliższą sobotę (14.01) piłkarze Chojniczanki rozegrają pierwszy mecz sparingowy w 2023 roku. Rywalem będzie lider rozgrywek eWinner 2 Ligi – Kotwica Kołobrzeg. Spotkanie zaplanowano na godzinę 13:00 na boisku Modrak przy ulicy Bałtyckiej. Gra kontrolna będzie otwarta dla kibiców. Wstęp bezpłatny.

Do inauguracji drugiej rundy w Fortuna 1 Lidze pozostał miesiąc. Można więc powiedzieć, że powoli okres przygotowawczy wchodzi w finalny etap. W grudniu podopieczni trenera Krzysztofa Brede rozegrali dwa mecze sparingowe. Żółto-Biało-Czerwoni zremisowali 2:2 z Arką Gdynia i przegrali 0:2 z Widzewem Łódź. Duży nacisk jest położony na wdrażanie nowego systemu gry, którym ma zaskoczyć Chojniczanka w rundzie wiosennej.

Dla Kotwicy Kołobrzeg będzie to pierwszy mecz sparingowy. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Płuskę również pracował nad odpowiednią formą już w grudniu, choć piłkarska wiosna w 2 Lidze rusza w ostatni weekend lutego. Drużyna z Kołobrzegu ma zamiar w rundzie wiosennej nie zwalniać tempa i powalczyć o awans na zaplecze Ekstraklasy. Pomóc mają w tym ostatnie nowe nabytki Kotwicy, która jest aktywna na rynku transferowym. Do naszego sobotniego sparingpartnera zimą dołączył m.in. Łukasz Sierpina z Korony Kielce. Kotwica wzmocniła także swój sztab szkoleniowy, gdzie dołączył do niego chociażby trener Dominik Milewski, który pracował w Chojniczance w latach 2020-2022 jako trener przygotowania motorycznego.

Proudly made by