Do następnego meczu pozostało

Najdalszy wyjazd w sezonie

Na zakończenie 33 kolejki eWinner 2 ligi Chojniczanka wybierze się po punkty do stolicy Podkarpacia. W niedzielę o godzinie 19:44 zmierzy się ze Stalą Rzeszów.

Chluba Grodu Tura liczy na podtrzymanie korzystnej serii zwycięstw. Podopieczni Adama Noconia nie przegrali od 5 spotkań a przed pauzą pewnie pokonali 3:1 Bytovię w derbowym starciu mają kontrolę nad znaczną częścią tamtego meczu. Duma Rzeszowa kilka dni temu na swoim obiekcie uległa Garbarni Kraków po golu z rzutu karnego w końcówce spotkania, tym samym nie najlepiej rozpoczynając serię czterech domowych meczów z rzędu. Listopadowa potyczka w Chojnicach zakończyła się zainkasowaniem trzech punktów przez gospodarzy, którzy po straconej bramce odwrócili losy tamtego pojedynku i przy Mickiewicza 12 wygrali 2:1

Nasz najbliższy przeciwnik w swojej historii występował przez kilkanaście lat w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. W sezonie 1974/1975 poza awansem do 1 ligi zdobyli oni Puchar Polski a sezon później dotarli do drugiej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów.

Stal Rzeszów to bardzo nieprzewidywalna drużyna. W tym sezonie zespół Daniela Myśliwca potrafił pokonać między innymi obecnego lidera ligi z Polkowic i to dwukrotnie. Wyjazdowe wygrane w szczególności z ekipami z Kalisza, Częstochowy czy drużyną, która wygrała oba spotkania z naszym klubem, czyli Błękitnymi Stargard to wyniki godne zauważenia. Stalowcom zdarzały się także dotkliwe porażki kilkoma bramkami. 1:5 na własnym stadionie z Pogonią Siedlce lub przegrana takim samym rezultatem w wyjazdowym meczu z rezerwami Lecha Poznań zwraca uwagę na niezbyt szczelną defensywę niedzielnego rywala Chojniczanki.

Gra obronna to nie jedyny mankament naszego najbliższego rywala. Rzeszowianie w tym sezonie mają problem ze zdobywaniem punktów na własnym stadionie. Tylko 31% możliwych oczek w domowych meczach to drugi najgorszy wynik ligi. Na zupełnie innym biegunie w tym zestawieniu są żółto-biało-czerwoni. Chluba Grodu Tura nie zwykła gubić punktów u siebie i wygrała 11 z 15 meczów domowych a tylko raz schodziła ze swojego boiska pokonana. Pod tym względem nie ma lepszych od klubu z pomorza. Całkiem inaczej sytuacja ma się jeśli spojrzymy na wyjazdowe spotkania, gdyż tutaj to Stal jest liderem. 72% swojego dorobku punktowego w tym sezonie ,,Żurawie” wywalczyły na stadionach rywali. Ta niecodzienna sytuacja sprawia, że nie jest łatwo przewidzieć, co może dziać się najbliższego niedzielnego wieczoru, jednak bramek nie powinno zabraknąć.

Chojniczanka to druga ofensywa obecnych rozgrywek a Szymon Skrzypczak z 14 trafieniami jest w czołówce najlepszych strzelców sezonu. Barierę pięćdziesięciu goli przekroczyła także Stal a razem z naszym zespołem do tej pory umieścili piłkę w bramkach rywali łącznie 108 razy. Najskuteczniejszy w szeregach naszego najbliższego przeciwnika jest Wojciech Reiman, który strzelił 11 goli dla swojej drużyny w tym jedną w zeszłorocznym starciu w Chojnicach.

W meczach z piłkarzami z podkarpacia pada najwięcej bramek w lidze i na ten moment ta liczba wynosi równe 100, co daje średnią 3,2 trafienia na mecz. Kwiecień był najbardziej okazałym miesiącem pod tym względem, gdyż w sześciu meczach Stali Rzeszów piłka znalazła drogę do siatki aż 32 razy.

Obecnie grający w biało-niebieskich barwach Bartosz Wolski w ubiegłym sezonie bronił barw Chojniczanki dla której w 33 spotkaniach strzelił 2 gole. Krystian Pieczara grał w Chojnicach w sezonie 2011/12 i w pierwszych spotkaniach sezonu 2012/13. W 38 meczach zdobył 15 bramek. W drugim kierunku udał się Artur Pląskowski, który w sezonie 2019/20 rozegrał 32 mecze dla Stali w których zanotował 9 trafień. Trener Dumy Rzeszowa Daniel Myśliwiec w 2018 roku przez kilka miesięcy był sztabie trenerskim naszej drużyny.

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by