Do następnego meczu pozostało

Niedziela z liderem

Czas wrócić do grania o punkty po przerwie reprezentacyjnej. W niedzielę 2 kwietnia o godzinie 12:40 zagramy na wyjeździe z aktualnym liderem Fortuna 1 Ligi – ŁKS-em Łódź. Spotkanie będzie można obejrzeć w telewizji Polsat Sport. S̷p̷r̷ó̷b̷u̷j̷m̷y̷ Zróbmy wszystko, by sprawić niespodziankę w Łodzi! 3majcie kciuki.

ŁKS to najlepiej punktująca drużyna w obecnych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Zespół z Łodzi przewodzi aktualnie ligowej stawce, mając dwa punkty przewagi nad Ruchem Chorzów. Na drugim biegunie jest Chojniczanka, która przed 25. serią gier zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wskazanie faworyta wydaje się więc łatwe, lecz hasło „Pierwsza Liga Styl Życia” to nie tylko slogan. Ligowa logika lubi niespodzianki właśnie w takich pojedynkach. Zresztą nasza drużyna nie raz już udowadniała, że potrafi napsuć krwi faworytom.

Już jedna taka niespodzianka miała miejsce właśnie w pojedynkach z ŁKS-em. W rundzie jesiennej w Chojnicach, to nasz zespół wyszedł górą z tego pojedynku i pokonał drużynę trenera Kazimierza Moskala 1:0 po golu Patryka Tuszyńskiego.

YouTube player

Było to pierwsze w historii zwycięstwo Chojniczanki nad ŁKS-em. Wcześniej spotykaliśmy się także w sezonie 2018/19. Wtedy w Chojnicach przegraliśmy 1:2, a rewanż w Łodzi zakończył się porażką 0:2. ŁKS świętował już awans do Ekstraklasy. Oprócz oczywiście Tomasza Mikołajczaka, te pojedynki może pamiętać jeszcze Bartłomiej Kalinkowski, tylko, że Bartek był wtedy po drugiej stronie boiska. Kalinkowski reprezentował barwy ŁKS-u właśnie w tamtym sezonie i miał swój udział w awansie ŁKS-u. Spędził tam również rundę jesienną już na boiskach Ekstraklasy. W meczach przeciwko Chojniczance zagrał jednak raptem 15 minut (w Chojnicach wchodził z ławki, a w rewanżu pauzował po czerwonej kartce w kolejce wcześniej).

Ze znajomych twarzy, w kadrze ŁKS-u jest także bramkarz Michał Kołba, który reprezentował Chojniczankę w rundzie jesiennej sezonu 2011/12. Dzisiaj broni przede wszystkim w trzecioligowych rezerwach ŁKS-u.

Drużyna trenera Kazimierza Moskala to zespół, który lubi grać piłką i ma do tego odpowiednich wykonawców. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście Pirulo, który jest jedną z największych gwiazd ligi. Hiszpan przoduje w większości statystyk. Jest najskuteczniejszym zawodnikiem ŁKS-u (12 goli), wypracowuje najwięcej okazji bramkowych, oddaje najwięcej strzałów i najczęściej odnotowuje kluczowe podania.

Czy przerwa reprezentacyjna pomogła Chojniczance doszlifować formę i nasz zespół zacznie regularnie punktować? Chluba Grodu Tura zagrała bardzo skutecznie w ostatnim sparingu z Chrobrym, który zakończył się remisem 3:3. Ważną informacją jest również to, że aktualnie żaden z zawodników nie narzeka na problemy zdrowotne. Do gry wprowadzany jest już obrońca Damian Byrtek, który zagrał w drugiej połowie ostatniego ligowego meczu rezerw Chojniczanki z Borowiakiem Czersk.

Proudly made by