Do następnego meczu pozostało

Nielba Wągrowiec pierwszym sparingpartnerem

Na zakończenie tygodniowego zgrupowania w Jarocinie, piłkarze Chojniczanki rozegrają swój pierwszy mecz sparingowy w trakcie zimowych przygotowań. Przeciwnikiem żółto-biało-czerwonych będzie Nielba Wągrowiec. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 24 stycznia o godzinie 12:00 w Jarocinie.

Nielba Wągrowiec gra aktualnie w rozgrywkach 3 Ligi (grupa 2). Po rundzie jesiennej drużyna prowadzona przez Radosława Kołackiego zajmuje 13 miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 23 punkty. Najlepszym strzelcem Nielby jest Rafał Leśniewski, który był zawodnikiem Chojniczanki w rundzie jesiennej sezonu 2014/15. Leśniewski jesienią zdobył 8 bramek na ligowych boiskach. W barwach naszego najbliższego sparingpartnera gra również Michał Steinke reprezentujący Chojniczankę w sezonie 2011/12.

Z drużyną z Wągrowca w meczach o stawkę ostatni raz mierzyliśmy się prawie 10 lat temu. W sezonach 2010/11 i 2011/12 rywalizowaliśmy w rozgrywkach 2 Ligi zachodniej. Natomiast ostatni sparing rozgrywany był w lipcu 2017 roku. Chojniczanka dzień po pucharowym zwycięstwie w Legionowie – jako wyrównującą jednostkę treningowych dla zawodników, którzy grali krótko lub wcale – zmierzyła się na stadionie Kolejarza właśnie z Nielbą. Spotkanie zakończyło się wygraną żółto-biało-czerwonych 4:1 po bramkach Emila Drozdowicza, Jakuba Biskupa, Mateusza Borowskiego i Adama Ryczkowskiego.

Najważniejsze boiskowe wydarzenia z Jarocina będziemy przekazywać na naszym profilu na Twitterze.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by