Do następnego meczu pozostało

Nowi zawodnicy w zespole rezerw

Przed inauguracją wiosny w rozgrywkach IV Ligi RWS Investment Group, Chojniczanka zakontraktowała dwóch nowych zawodników, którzy dołączą właśnie do drugiej drużyny. Są to Jakub Ryś z Zagłębia Lubin i Michał Marszałkiewicz z Lecha Poznań.

Jakub Ryś (rocznik 1999) jest wychowankiem Zagłębia Lubin. Do naszego klubu trafia na zasadzie transferu czasowego właśnie z „Miedziowych” do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok. W rundzie jesiennej, Ryś reprezentował barwy Bytovii Bytów dla której zagrał w 10 meczach 2 Ligi i strzelił 1 bramkę. W poprzednim sezonie był wypożyczony do MKS-u Kluczbork, gdzie w rozgrywkach 3 Ligi zagrał w 17 meczach i strzelił 5 goli. Wcześniej regularnie grał w zespole rezerw Zagłębia. Jakub Ryś to nominalny ofensywny pomocnik. W ostatnim sparingu z Radunią II Stężyca zdobył trzy bramki.

Kuba to zawodnik bardzo kreatywny znakomicie wpisujący się w nasz model gry. Dzięki wysokiemu poziomowi wyszkolenia indywidualnego jest w stanie wygrywać większość pojedynków 1×1 w ofensywie, co przekłada się na tworzenie przewagi liczebnej. Jakub z pewnością będzie wiosną liderem naszych ofensywnych działań. Doświadczenie wyniesione przez niego ze szczebla centralnego będzie dla nas bezcenne – mówi trener rezerw Tomasz Pozorski. 

 

Michał Marszałkiewicz (rocznik 2003) swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Sokole Pniewy. Później szkolił się w Błękitnych Wronki skąd trafił do Akademii Lecha Poznań. Po awansie rezerw Lecha do rozgrywek 2 Ligi został włączony do drugiego zespołu, którego był zawodnikiem przez ostatnie dwa sezony. Marszałkiewicz trafił do Chojniczanki na zasadzie transferu definitywnego i związał się umową do końca sezonu 2022/23 z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Jego nominalną pozycją jest środek pomocy.

Michał ma bardzo duży potencjał, który chcemy wykorzystać w przyszłości w kontekście pierwszego zespołu. Mamy określony pomysł na niego. Moją rolą jest to, by na początku pobytu Michała w klubie, wyposażyć go w takie narzędzia, aby był optymalnie przygotowany do rywalizacji z zawodnikami pierwszej drużyny – komentuje trener rezerw Tomasz Pozorski.

 

Kuba, Michał – witamy w Chojnicach i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by