Do następnego meczu pozostało

Nowy kontrakt Filipa Pawlaka

Niedawno informowaliśmy o tym, że Filip Pawlak z drużyny rezerw Chojniczanki został włączony do pierwszego zespołu. Dzisiaj, możemy dodać także informację o nowym kontrakcie 18-letniego zawodnika. Filip związał się z naszym klubem trzyletnią umową.

Filip Pawlak to nominalny środkowy pomocnik. Urodził się 7 lipca 2005 roku w Warnice. Z Chojniczanką jest związany od sierpnia 2022 roku, kiedy to dołączył do drugiego zespołu Chluby Grodu Tura prowadzonego przez trenera Piotra Kieruzela. Pawlak grał także w meczach Juniora A1 z którym to wywalczył awans do Ligi Makroregionalnej U-19. W czasie letnich przygotowań Chojniczanki do sezonu 2023/24 został włączony przez trenera Krzysztofa Brede do pierwszego zespołu. Zagrał w sparingu z Olimpią Grudziądz oraz znalazł się w kadrze meczowej Chojniczanki na ligowe spotkania z Wisłą Puławy i Lechem II Poznań. Wciąż jednak czeka na swój debiut w pierwszej drużynie.

Filip Pawlak do Chojniczanki trafił z FASE Szczecin, gdzie grał w zespołach U-15 i U-17, mając na swoim koncie m.in. mecze w Centralnej Lidze Juniorów. Do szkółki FASE trafił w 2017 roku. Wcześniej grał także w juniorskich zespołach Sokola Pyrzyce i Energetyka Gryfino.

Filip, gratulujemy i życzymy powodzenia!

Proudly made by