Do następnego meczu pozostało

Nowy kontrakt Mateusza Meyera

Miło nam poinformować o przedłużeniu kolejnej umowy z wychowankiem naszego klubu. Wygasająca wraz z końcem bieżącego sezonu umowa Mateusza Meyera została przedłużona o dwa lata. Nowy kontrakt będzie więc obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Mateusz to młody zawodnik z ogromnym potencjałem, bardzo poukładany i dobrze wychowany – praca z nim to przyjemność. Ma talent, ale to dopiero początek jego drogi – jako Klub jesteśmy po to by wspierać takich zawodników. Reszta jest w jego nogach, a przede wszystkim w głowie – komentuje Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki.

Młody defensor urodził się 16 października 2005 roku w Chojnicach, a swoje pierwsze piłkarskie krok stawiał w naszym klubie. Treningi w Chojniczance rozpoczął w 2011 roku i przechodził kolejne szczeble w Akademii Chojniczanki przez następne 10 lat. Meyer może grać jako środkowy obrońca lub środkowy pomocnik. Przez ostatnie dwa lata był wypożyczony do Lecha Poznań, gdzie grał w zespołach U-17 i U-19 w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W ostatnim sezonie sięgnął po tytuł Mistrza Polski Juniorów Starszych. Do Chojniczanki wrócił przed sezonem 2023/24 i został włączony do pierwszej drużyny. Na drugoligowych boiskach jeszcze nie zadebiutował, ale za to jest bardzo ważną postacią czwartoligowych rezerw Chluby Grodu Tura.

Proudly made by