Do następnego meczu pozostało

O awans do Pucharu Polski z Hutnikiem Kraków

Zmieniony regulamin rozgrywek o Puchar Polski, spowodował, że w tym sezonie o awans do tych rozgrywek musimy zmierzyć się w rundzie wstępnej. Rywalem Chluby Grodu Tura będzie Hutnik Kraków.

 

Hutnik Kraków po minionym sezonie już żegnał się z rozgrywkami eWinner 2 Ligi, ale w związku z wycofaniem się Wigier Suwałki z gry na tym poziomie rozgrywek, środowy rywal Chojniczanki pozostał na trzecim szczeblu. W trakcie ostatnich tygodni doszło także do wielu zmian i dzisiaj jest to już zupełnie inna ekipa, niż ta, którą oglądaliśmy jeszcze na początku kwietnia przy Mickiewicza 12. Nowym trenerem Hutnika został Andrzej Paszkiewicz, który z klubem z Krakowa jest związany od lat i reprezentował go już jako zawodnik i jako pierwszy trener. Z Hutnikiem rozstało się 13 zawodników. Wśród nowych twarzy w pierwszym zespole jest aż 18 zawodników, ale warto wspomnieć, że część z nich grała wcześniej w rezerwach lub drużynie juniorów.

W pierwszych dwóch meczach drużyna trenera Paszkiewicza zgromadziła trzy punkty. W pierwszej kolejce "Hutnicy" pokonali rezerwy Lecha 3:2, a hattrickiem popisał się Krzysztof Świątek. Natomiast w poprzedniej kolejce, zespół z Krakowa przegrał z Wisłą Puławy 1:3.

Z Hutnikiem mierzyliśmy się już cztery razy. Wszystkie spotkania rozegrane zostały w ostatnich dwóch sezonach w rozgrywkach eWinner 2 Ligi. Przy Mickiewicza 12 zawsze górą była Chojniczanka, która w sezonie 2020/21 wygrała 4:1, a w następnym sezonie 3:2. Natomiast w Krakowie żółto-biało-czerwoni mieli ogromny problem ze zdobyciem gola i punktów. Pierwszy mecz na Suchych Stawach zakończył się bezbramkowym remisem, a kolejny porażką 0:1.

Początek meczu Chojniczanka – Hutnik Kraków zaplanowano na godzinę 19:30. Środowy pojedynek nie będzie transmitowany, tak więc jedyna okazja, żeby zobaczyć nasz zespół w akcji, to wizyta na stadionie. Do zobaczenia przy M12!

Proudly made by