Do następnego meczu pozostało

O pierwsze wyjazdowe punkty w sezonie

W niedzielę 17 września piłkarze Chojniczanki powalczą o pierwsze wyjazdowe punkty w sezonie. Rywalem Żółto-Biało-Czerwonych będzie KKS Kalisz. Początek spotkania o godzinie 12:00.

Za Chojniczanką niezbyt udane tygodnie. W ostatnich czterech spotkaniach, podopieczni trenera Krzysztofa Brede zdobyli jedynie dwa punkty. Efektem jest miejsce Chluby Grodu Tura w strefie spadkowej. Trzeba zrobić wszystko, by jak najszybciej z niej się wydostać. Recepta na to jest oczywista. Trzeba zacząć regularnie punktować, w tym zacząć przywozić punkty z wyjazdów.

Gdzie się odblokować jak nie w Kaliszu? To właśnie tutaj po raz ostatni nasz zespół wygrał na wyjeździe. Było to 22 maja 2022 roku. Po bramkach Filipa Karbowego, Szymona Skrzypczaka i Pawła Czajkowskiego wygraliśmy 3:2. Od tamtego spotkania jednak wiele się zmieniło, a samo starcie z aktualnej kadry meczowej pamięta jedynie Tomasz Mikołajczak.

Bilans bezpośrednich spotkań jest bardzo korzystny dla naszego klubu. Z czterech rozegranych oficjalnych meczów, wszystkie kończyły się zwycięstwem Chojniczanki. Zdobyliśmy w nich dziesięć goli, a straciliśmy przy tym tylko trzy gole.

Zadanie nie będzie jednak takie proste. KKS od zawsze był bardzo solidnym ligowcem, co rok walcząc o najwyższe cele. Nie inaczej jest w tym sezonie. Zespół z Kalisza przed rozpoczęciem dziewiątej serii gier plasował się na pozycji wicelidera, mając na swoim koncie 16 punktów.

Przed Chojniczanką seria spotkań z ligową czołówką. W najbliższych tygodniach Chluba Grodu Tura zagra także z Radunią Stężyca, Hutnikiem Kraków oraz rezerwami Zagłębia Lubin. Pomiędzy, czeka także starcie w I rundzie Fortuna Pucharu Polski z Resovią. Za kilka dni minie już trzeci miesiąc funkcjonowania „nowej TURy” czyli m.in. także nowo-zbudowanej drużyny. Wszyscy liczymy na to, że teraz zacznie się także proces regularnego punktowania. Czy rozpocznie się on w Kaliszu? Powodzenia, drużyno!

Proudly made by