Do następnego meczu pozostało

O rywalu: Resovia Rzeszów

W piątek 14 października o godzinie 18:00 zmierzymy się z Resovią Rzeszów. Zajrzymy więc na moment w szeregi naszego przeciwnika.

RYS HISTORYCZNY

Według wielu źródeł historycznych, początki Resovii sięgają 1905 roku. Największe sukcesy to 2 miejsce w sezonie w rozgrywkach 2 Ligi (aktualnie 1 Liga) w sezonie 1982/83. Dwa sezony wcześniej, drużyna z podkarpacia awansowała do półfinału Pucharu Polski. Resovia nigdy nie grała w rozgrywkach Ekstraklasy. Natomiast na jej zapleczu rozgrywa swój 20 sezon.

AKTUALNA FORMA

Podobnie jak nasz rywal sprzed tygodnia, Resovia dokonała już w tym sezonie zmiany trenera. 6 września zespół objął trener Mirosław Hajdo, mający za sobą m.in. pracę w Chojniczance w sezonie 2011/12 (kwiecień-czerwiec). Trener Hajdo przejął zespół, gdy ten znajdował się na samym dole tabeli z 4 punktami w 9 meczach. Od tego momentu, Resovia nie przegrała żadnego meczu, a w ostatnich 4 spotkaniach zdobyła 8 punktów. Tyle samo punktów w tym okresie zdobyła tylko ligowa czołówka – GKS Katowice, Podbeskidzie, Ruch, a punkt więcej Puszcza Niepołomice z którą zespół z Rzeszowa akurat wygrał.

TAKTYKA

Trener Mirosław Hajdo stawia na ustawienie z czwórką obrońców, trójką środkowych pomocników, skrzydłowymi i jednym napastnikiem. W drużynach trenera Hajdy bardzo ważna jest gra w defensywie i szybki atak po odbiorze. Resovia lubi grę opartą o ataki w bocznych sektorach. Nie brakuje także prób podań prostopadłych (tak właśnie padła bramka w ostatnim meczu z Ruchem). Tylko w pierwszym meczu z Chrobrym, Resovia miała wyższe posiadanie piłki od rywala. W kolejnych 3 meczach ta statystyka wahała się od 32% do 45%.

Ustawienie Resovii z ostatniego meczu z Ruchem. Źródło: Transfermarkt

PERSONALIA

Najskuteczniejszym zawodnikiem Resovii jest Kamil Antonik, który w tym sezonie zdobył 3 gole. W ostatnich meczach, był to jednak zawodnik wchodzący z ławki. Ważną rolę pełnią szybcy skrzydłowi. W poprawie wyników Resovii pomaga m.in. jeden z transferów last minute czyli wypożyczony z Rakowa Częstochowa, Pedro Vieira. 20-letni Portugalczyk to ciekawy zawodnik i w niedalekiej przeszłości, jedna z gwiazd młodzieżowego zespołu FC Porto, które wygrywało mistrzostwo Portugalii w swojej kategorii wiekowej oraz Młodzieżową Ligę Mistrzów UEFA. Do Częstochowy przychodził jako napastnik, ale w Resovii funkcjonuje jako skrzydłowy. Zawodnikiem mogącym się pochwalić najwyższym udziałem w ataku jest natomiast Marek Mróz. W ofensywie naszego piątkowego rywala znajdziemy także Macieja Górskiego, znanego z występów w barwach Chojniczanki w rundzie wiosennej sezonu 2017/18.

Spoglądając natomiast na personalia w defensywie, to tutaj mamy m.in. Bartosza Kwietnia, który rozegrał 96 spotkań w Ekstraklasie w barwach Jagiellonii i Korony. Podstawowym golkiperem Resovii jest były bramkarz Rakowa, Branislav Pindroch.

W piątek trener Mirosław Hajdo nie będzie mógł skorzystać z Daniela Morysa. 21-letni boczny obrońca będzie pauzował za nadmiar kartek. Do kadry meczowej mogą za to wrócić Rafał Mikulec i Bartłomiej Wasiluk.

POPRZEDNIE SPOTKANIA

Chojniczanka jeszcze nigdy w historii nie rywalizowała z Resovią Rzeszów.

Proudly made by